سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت

صفحه اول گوگل را تصاحب کنید

هر چه صفحات وب‌سایت شما بتوانند در یک کلیدواژه رتبه بهتری بگیرند و در موتورهای جستجو به گزینه‌های نخست جستجو نزدیک‌تر شوند، ترافیک بیشتری کسب خواهید کرد و این کار فقط با ارتقای وب‌سایت بر اساس اصول سئو امکان‌پذیر است. شرکت ناب دیزاین افتخار دارد که می‌تواند بهترین خدمات سئو سایت را در زمینه‌های مختلف به مشتریان خود ارائه دهد.

سئو سایت پل ارتباطی شما با مشتریان

سئو وب سایت مهم‌ترین گام برای دیده شدن در دنیای وب است. شما صاحب هرنوع کسب‌وکاری که باشید نیازمند این هستید که وب‌سایت شما پربازدید باشد و از این طریق بتوانید برند و محصولات خود را به دیگران معرفی کنید. سئو سایت پل ارتباطی شما با مشتریان فعلی و احتمالی است.

با سئو وب سایت همه این مزایا را یکجا در اختیار داشته باشید

وب‌سایت شما در دنیای وب، نقش یک ویترین مجازی را بازی می‌کند. بنابرایم هرچه عملکرد سایت با خواسته‌ها و سلیقه مخاطبان هماهنگی بیشتری داشته باشد، بازدید بیشتری خواهید داشت و رضایت مخاطبان خود را کسب خواهید کرد. از سوی دیگر سئو سایت موجب ارتقای رتبه شما از نظر الگوریتم‌های موتورهای جستجو می‌شود و امکان حضور صفحات سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو افزایش می‌یابد. در ادامه برخی از مزایای سئو وب‌سایت را با هم مرور می‌کنیم.

افزایش سرعت وب‌سایت

با هر ثانیه اضافه‌ای که بارگذاری سایت شما طول بکشد، بخشی از مخاطبان بالقوه، از صبر کردن دست می‌کشند و آن‌ها را از دست خواهید داد. این مخاطبان، کسانی هستند که از طریق تبلیغات شما در سایت‌های مختلف یا با جستجوی کلیدواژه قرار بوده است از سایت شما بازدید کنند. سئو وب‌سایت باعث بهبود سرعت بارگذاری سایت می‌شود و از این طریق، بازدیدکننده بیشتری خواهید داشت.

جذب ترافیک ارزشمند

قرار است چه کسی از سایت کسب‌وکار شما بازدید کند؟ چگونه می‌توانیم درصد تبدیل مخاطب به مشتری را افزایش دهیم؟ مخاطبان هدف را چگونه به سایت خود هدایت کنیم؟ سئو وب‌سایت به تمامی سئوالات شما در این زمینه، با اقدامات عملی پاسخ می‌دهد. با سئو وب‌سایت عناصر طراحی سایت، کلیدواژه‌ها و متن‌ها همگی در راستای جذب ترافیک ارزشمند و مخاطبان هدف کسب‌وکار شما قرار می‌گیرند.

افزایش ترافیک طبیعی

ترافیک طبیعی تعداد بازدیدکنندگانی است که برای جذب آن‌ها به‌طور مستقیم پولی برای تبلیغات، پرداخت نکرده‌اید. این ترافیک تنها توسط جستجوی کلیدواژه‌ها در موتورهای جستجو به‌دست می‌آید. در دنیای اینترنت جمله‌ای مشهور از بیل گیتس نقل می‌شود که می‌گوید “محتوا، پادشاه است!” ما این جمله را بسط می‌دهیم و می‌گوییم: “کلیدواژه، وزیر اعظم است!”

ما محتوای سایت شما را از طریق تعیین استراتژی مناسب بر اساس کلیدواژه‌ها سامان می‌دهیم. این کار با رعایت اصول الگوریتم‌های موتورهای جستجو انجام می‌شود.

ایجاد تجربه کاربری یکپارچه

در بعضی سایت‌ها وقتی از یک صفحه به صفحه دیگری از سایت می‌روید، انگار وارد دنیای دیگری شده‌اید! این یک نقطه ضعف است. برخی از سایت‌ها نیز از ویژگی هماهنگی با دستگاه‌های مختلف دیجیتال مانند: موبایل و تبلت برخوردار نیستند و اگر قاب آن‌ها را تغییر بدهید، مجبور به سمت‌های اسکرول به چپ و راست هستید. سئو سایت حتی این ضعف‌ها را برطرف می‌کند و تجربه کاربری یکپارچه و منحصربفرد برای مخاطبان شما ایجاد خواهد کرد.

معرفی برند و محصولات

امکاناتی که سئو سایت در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد، باعث معرفی بیشتر برند، افزایش اعتماد به برند، معرفی کامل زمینه کسب‌وکار، اهداف برند و در کنار آن، معرفی محصولات همراه با دسته‌بندی و به‌صورت انفرادی می‌شود. ایجاد صفحات زیبای گالری محصولات، ایجاد دسته‌بندی‌های دقیق و مناسب و ایجاد محتوای آگاهی‌‌رسان درباره محصولات یا خدمات از مزایای داشتن یک سایت سئومحور است.

افزایش بازخورد مناسب

سئو سایت فقط باعث افزایش ترافیک طبیعی نمی‌شود، بلکه در کنار آن، بازخوردهای مناسب ایجاد می‌کند. این بازخوردها از انواع ایجاد نظرات مثبت در مورد وب‌سایت، ارتباط و تعامل مکرر با مخاطبان، توجه بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و معرفی توسط افراد اثرگذار است. به‌عبارتی افراد مرتبط با کسب‌وکار شما از این به بعد به‌صورت خودجوش، معرف شما به دیگران می‌شوند و این مزیت، باعث کاهش نیاز شما به پرداخت هزینه‌های کلان برای تبلیغات می‌شود.

انواع خدمات سئو وب‌سایت

سئو دارای تقسیم‌بندی‌هایی است که انواع اقدامات کارشناسان سئو را دسته‌بندی می‌کند. بهترین نوع دسته‌بندی این اقدامات را به 3 نوع سئو تکنیکال، سئو داخلی (On-page SEO) و سئو خارجی (Off-page SEO) تقسیم می‌کند. شرکت ناب دیزاین تمامی این خدمات را به دارندگان انواع وب‌سایت‌های اختصاصی شخصی و شرکتی، فروشگاهی و  سازمان‌ها و نهادها ارائه می‌دهد.

خدمات سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یا سئو فنی بررسی و اصلاح سایت از نظر کدنویسی، دامنه، سرعت سایت و ساختار URL ها است. کارشناسان سئو تکنیکال افرادی با دانش بالا درباره مبانی رایانه، اینترنت، سرورهای مجازی و اختصاصی، اصول میزبانی وب و ساختار سایت‌ها هستند. برخی از اقدامات این کارشناسان برای بهبود سئو سایت در زمینه سئو تکنیکال عبارتند از:

 • ایجاد دسته‌بندی‌های صحیح و بهبود ساختار سایت
 • ایجاد Bread Crump یا منوی راهنمای صفحات قبلی برای کاربران
 • استفاده از داده‌های ساختاریافته برای شناسایی بهتر توسط موتورهای جستجو
 • ایجاد نقشه سایت یا فایل XML
 • بهینه‌سازی صفحات خطای 404
 • افزایش سرعت بارگزاری سایت
 • واکنش‌گرا ساختن (Responsive) صفحات سایت

خدمات سئو داخلی

سئو داخلی شامل تمامی خدماتی است که کارشناسان سئو انجام می‌دهند تا مطمئن شوند، کراولرها یا خزنده‌های موتورهای جستجو مانند: گوگل، مفهوم صفحات ما را درک می‌کنند. این اقدامات در زمینه اصلاح انواع محتوای درون وب‌سایت از محتوای متنی، عکس، ویدئو و محتوای صوتی و تولید محتوای جدید با رعایت اصول سئو انجام می‌شود.

برخی از اقدامات لازم در این زمینه را با هم مرور می‌کنیم:

 • انتخاب عناوین مناسب برای صفحات وب‌سایت و محتوای متنی
 • ایجاد استراتژی محتوایی مناسب با توجه به کلیدواژه‌ها
 • تحقیق دریاره کلیدواژه‌های مناسب
 • تولید محتوا بر اساس کلیدواژه‌های مناسب
 • ایجاد تگ‌های تیتر
 • ایجاد لینک‌های داخلی مناسب
 • استفاده مناسب از عکس‌های مرتبط با محتوای متنی

خدمات سئو خارجی

سئو خارجی شامل تمامی اقداماتی است که کارشناسان سئو بیرون از وب‌سایت شما و در فضای مجازی انجام می‌دهند تا پل‌های ارتباطی بین سایت و مخاطبان یا کسب‌وکار و مخاطبان افزایش یابد. بیشتر این اقدامات از نوع تبلیغاتی و زیرمجموعه‌ای از فعالیت‌های بازاریابی اینترنتی هستند.

برخی از اقدامات موثر برای ارائه خدمات سئو خارجی را با هم مرور می‌کنیم:

 • ایجاد بک‌لینک از طریق رپرتاژ آگهی
 • ایجاد امضای دارای لینک در انجمن‌های آنلاین
 • ایجاد تبادل لینک با سایت‌های مختلف
 • بررسی Follow یا Nofollow بودن بک‌لینک‌ها
 • بک گرفتن لینک از طریق شبکه‌های اجتماعی
 • ایجاد انواع تبلیغات، مانند: تبلیغات کلیکی در سایت‌های مختلف

با ناب دیزاین، بیشترین سود را از بازار آنلاین کسب کنید

ما معتقدیم در دنیای امروز تنها راه استمرار و گسترش کسب‌وکارها افزایش امکانات بازاریابی و تبلیغات در اینترنت است. ما با شعار “اینجا فردا است” تمامی نیازهای پیش‌روی شما در فرداهای موفق را با خدمات تخصصی برای شما فراهم می‌کنیم.

ناب دیزاین هم‌اکنون در دومین دهه فعالیت خود قرار دارد و می‌تواند به تمامی کسب‌وکارهای آنلاین و وب‌سایت‌های فروشگاهی و خدماتی، انواع خدمات طراحی سایت، بهینه‌سازی سایت بر اساس اصول سئو، طراحی لوگو و تولید محتوای سئو شده را ارائه دهد. ما می‌توانیم تبلیغات شما را بر اساس نوع یا مکان کسب‌وکار شما تنظیم و طراحی کنیم. با ناب دیزاین، ارتباط خود با کاربران فضای مجازی را گسترش دهید.