محتوای عمیق

ناب دیزاین وبلاگ 01 ژانویه 2021
محتوای عمیق

عمق محتوا با پوشش تخصصی طیف وسیعی از موضوعات پیرامون یک موضوع متمرکز مشخص می شود. که شامل موارد محتوا و دامنه جامع است. عمق محتوا حداقل از سال 2010 که به روز رسانی MayDay Google شروع به جریمه کردن مقالات به دلیل کوتاه بودن کرده است ، یک عامل مهم در رتبه بندی است. با این حال ، شروع به بازی کردن نقش مهمی در اثربخشی رتبه بندی کرده است.

طول مقاله به تنهایی برای “عمق” کافی نیست. عمق موفق مستلزم گنجاندن تعداد زیادی از موضوعات با دقت انتخاب شده است که باید از نظر ارتباط و علاقه کاربر انتخاب شوند و بازدهی را به مراتب بالاتر ببرند.

چگونه محتوای عمیق می تواند به یک وب سایت کمک کند

در این قسمت چگونگی کمک محتوای عمیق به وب سایت شما در طولانی مدت آورده شده است

افزایش اعتبار برند

محتوا پل ارتباطی بین مشتریان و تجارت شما را ایجاد می کند. مقاومت این پل به کیفیت محتوای نمایش داده شده بستگی دارد. محتوای عالی به شما کمک می کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب نمایید. هرچه ارزش محتوای شما بیشتر باشد ، ایجاد رابطه قابل اعتماد در بخش مورد نظر آسان تر خواهد بود. به همین ترتیب ، محتوای عمیق خوب نیز می تواند باعث شهرت برند شود. اعتماد بازدیدکنندگان به برند شما را آسان می کند. ایجاد این رابطه برای موفقیت هر تجارت در عصر دیجیتال امروزی بسیار مهم است.

رقابت بین تولیدکنندگان محتوا در حال حاضر در اوج است. این یکی از دلایلی است که طی این سال ها برنامه نرم افزاری محتوا، چنین موفقیتی کسب کرده است. یکی از این شرکت ها PageOneTraffic است که یک شرکت نرم افزاری بازاریابی محتوا است. محبوب ترین محصول آن ها برنامه نرم افزاری محتوا به نام ” Designrr ” است.

این شرکت پیچیدگی های ایجاد محتوای تازه را درک می کند. بنابراین مشتریان تولید محتوای خود را برای افزایش بازدید و هدف قرار دادن مخاطبان جدید ، مرتب کرده است. اگر بخش تولید محتوای شما در تولید محتوای با کیفیت مشکلی دارد ، توصیه می کنیم در یک نرم افزار متناسب با بودجه مربوط به خود سرمایه گذاری کنید.

 

منبع خوب جستجوی ارگانیک (SEO)

وقتی یک کلمه کلیدی یا یک جمله را در گوگل مرور و تایپ می کنید، این بستر موتور جستجو مناسب ترین مجموعه اطلاعات مربوط به درخواست جستجوی شما را برای شما به ارمغان می آورد. محتوای حرفه ای را با هدف انتشار اطلاعات ارزشمند برای مخاطبان مورد نظر خود به جای کپی بی فایده که هیچ هدفی ندارد، تنظیم کنید.

گوگل تشخیص می دهد که محتوای شما معنی دار است یا خیر و در نتیجه آن را در نتایج جستجو بالاتر قرار می دهد. الگوریتم های موتور های جستجو بسیار متغیر هستند، اما تا زمانی که شما به طور مداوم محتوایی را تولید کنید که هم آموزنده و هم مرتبط باشد، سایت شما این شانس را دارد که در سیستم عامل های موتور جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. همچنین اگر می خواهید در به صورت مداوم از موتورهای جستجو بازدیدکننده به سایت خود جذب کنید، توصبه می کنیم محتوای وب سایت خود را به طور منظم باید به روز رسانی کنید.

محتوا و تبدیل ها

محتوای با کیفیت و تبدیل مستقیما با یکدیگر متناسب هستند. مردم به محتوایی که می توانند با آن ارتباط برقرار کنند پاسخ می دهند.

  • بازاریابی محتوایی نرخ تبدیل تقریباً 6 برابر بیشتر از سایر روش های دیجیتالی بازاریابی را فراهم می کند.)ملزومات (ABG
  • 61٪ از کاربران در ایالات متحده پس از خواندن توصیه های یک وبلاگ ، تصمیم به خرید می گیرند. (موسسه بازاریابی محتوا)
  • طبق تحقیقات انجام شده در مشاغل مختلف اثبات شده که در 72٪ مشاغل مورد بررسی که محتوای ویدیویی بسیار تاثیرگذار هستند، زیرا می تواند به بازدهی سرمایه عالی کمک کند و نرخ تبدیل را به میزان قابل توجهی تقویت کند . (CrazyEgg)

نقش تصاویر با وضوح بالا و محتوای ویدئویی به طور مداوم در حال افزایش است . بازاریابی محتوا نقش مهمی در بهبود تبدیل ها بازی می کند زیرا ارتباط شما با مصرف کنندگان را تسهیل می کند. باید بدانید که شما نه تنها به مشتری خود اعتماد دارید بلکه مشتری را با دادن اطلاعاتی که برای تصمیم گیری آگاهانه نیاز دارد تشویق می کنید. برای استفاده حداکثری از محتوای خود برای تبدیل ، ضروری است که یک راهنمای واضح دعوت به عمل (CTA) نیز داشته باشید. راهنمای CTA شما، کاربر را در روند خرید فریب می دهد. هرچه CTA را برای مشتری آسان تر کنید، احتمال تبدیل آن ها بیشتر است.

بازاریابی محتوای Trello این کار را به خوبی انجام داده است: متن کپی و ارزیابی قانع کننده ای ارائه کرده است که در برابر پس زمینه آبی رنگ خودنمایی می کند. رنگهای متضاد چشمگیر باعث می شوند CTA برجسته و به راحتی قابل مکان یابی باشد. آن ها از نظر روشنی واضح هستند زیرا هیچ چیز نمی تواند شما را از آنچه می خواهند بعداً انجام دهند منحرف کند.

در حالی که محتوا در دنیای سئو همچنان مهم است، گوگل در اندازه گیری ارتباط خود بسیار هوشمند تر شده است. این امر ایجاد محتوا را حتی به چالشی بزرگتر تبدیل می کند ، خصوصاً این که این مسئله فقط در نفوذ آنچه که با کلمات کلیدی از عنوان تا برچسب H1 و غیره نوشتید نیست. برای این که بتوانید آن را به بهترین شکل موجود تبدیل کنید، باید محتوای عمیق تری ارائه کنید.

پس یک محتوای عمیق دقیقاً چه چیزی دارد؟ در مقایسه با پست های عادی وب سایت شما که روی یک موضوع ساده تمرکز دارند، یک محتوای عمیق تقریباً تمام اطلاعات لازم را که نیاز دارند به وضوح در یک پست منسجم، هرچند طولانی، شامل می شود. حتی شروع به ساختن این نوع محتوا ممکن است ترسناک به نظر برسد اما نگران نباشید زیرا ما نکاتی سریع و آسان برای شروع به شما ارائه داده ایم!

نکته شماره 1: محتوای خود را با در نظر گرفتن زمینه انجام دهید

همانطور که ذکر شد ، گوگل اکنون بیشتر کیفیت محتوا و جزئیات پست شما را در مقایسه با پر کردن آن با کلمات کلیدی تا آن جا که می توانید بررسی می کند. با این حساب ، هدف شما اکنون نباید فقط نوشتن یک پست به خاطر داشتن محتوای تازه باشد. هدف شما باید ارائه اطلاعات گسترده ای باشد که باعث شود گوگل فکر کند پست شما باید در بالاترین سطح قرار گیرد زیرا دارای مهمترین اطلاعات در رابطه با یک سوال خاص است.

گوگل می خواهد بهترین نتایج را به کاربران ارائه دهد و بهترین بودن به معنای داشتن کلمات کلیدی مناسب نیست و باید دارای مناسب ترین ، گسترده ترین و آموزنده ترین محتوا باشد تا پرسش کاربر را برآورده سازد.

 

نکته شماره 2: محتوای خود را حداقل 2000 کلمه طولانی کنید

بنابراین داشتن محتوای عمیق “گسترده” به چه معناست؟ خوب ، حداقل حدود 2000 کلمه طول دارد.

تعجب نکنید زیرا محتوای طولانی، مدتی جنب و جوش می یابد و خوانندگان در آن جزئی از آن هستند، به خصوص اگر به خوبی ساخته شده باشد و اطلاعات لازم را داشته باشد. با این حال ، این بدان معنا نیست که اگر 500 کلمه کافی باشد، باید پست را تا مرز رسیدن به دو هزار کلمه طولانی کنید. معنای ساده این است که شما باید مباحثی را ارائه دهید که چند وجهی باشند تا بتوانید در چندین موضوع فرعی تقسیم بندی کنید.

یک نکته اضافه شده برای خواندن محتوای طولانی تر شما ، خرد کردن پاراگراف ها به قطعات کوتاه تر است. به این ترتیب، فهم اطلاعات برای خوانندگان مقاله را آسان تر می کند بدون اینکه چشم آن ها خسته شود. پاراگراف های کوتاه تر هنگام مشاهده در دستگاه های تلفن همراه نیز بهتر به نظر می رسند.

 

نکته شماره 3: کلمات کلیدی (Latent Semantic Indexing) LSI را در محتوای خود وارد کنید

در تهیه محتوای عمیق خود ، فراموش نکنید که کلمات کلیدی LSI (نمایه سازی معنایی پنهان) را در آن بگنجانید.

کلمات کلیدی LSI کلمات و عباراتی هستند که از لحاظ معنایی با کلمه کلیدی اصلی شما مرتبط هستند. توجه داشته باشید که اینها فقط مترادف یا اصطلاحات دیگر برای کلمه کلیدی اصلی شما نیستند. این کلمات کلیدی باید کاملا با موضوع اصلی شما مرتبط باشند، که به شما در نشان دادن ارتباط و عمق محتوای شما به گوگل کمک می کند.

به عنوان مثال ، اگر در مورد رژیم کتوژنیک صحبت می کنید ، کلمات کلیدی LSI شما باید حاوی کلمات تغذیه، چربی زیاد، کاهش وزن، برنامه های غذایی، کربوهیدرات کم، کتوز و غیره باشد. هنگامی که گوگل محتوای شما را جستجو می کند ، قدرت و موضوع را تأیید می کند و فکر می کند ، عالی است! این پست به وضوح آنچه در مورد رژیم کتوژنیک است را پوشش می دهد. سپس صفحه شما به صفحه اول نتایج موتور جستجو می رود.

اگر در مورد چگونگی دریافت کلمات کلیدی LSI برای کلمه کلیدی اصلی خود تعجب می کنید ، می توانید از نمودار LSI استفاده کنید که یک ابزار رایگان است که چندین کلمه کلیدی را می توانید به محتوای خود اضافه کنید فراهم می کند. شما همچنین می توانید از Google Keyword Planner قدیمی یا حتی فقط نتایج گوگل استفاده کرده و مستقیماً به پایین بروید و کلمات و عباراتی را با عنوان “جستجوهای مربوط به ..” پیدا کنید که می توانید به عنوان کلمات کلیدی LSI استفاده کنید.

کلمات کلیدی LSI خود را هوشمندانه انتخاب کنید و از آنها به طور مناسب در محتوای خود استفاده کنید. باز هم ، به خاطر انجام این کار فقط کلمات کلیدی را پر نکنید. اطمینان حاصل کنید که کاملاً منطقی است و موضوع اصلی شما را با اطلاعات صحیح پشتیبانی می کند.

بازاریابی محتوا به معنای استفاده از محتوا برای جذب و نگه داشتن بازدیدکنندگان است و درنهایت آنها را به پایگاه مشتریان خود تبدیل می کند. به عنوان یک بازاریاب موفق ، بر محتوای عمیق تمرکز کنید که نیاز مخاطبان مورد نظر شما را برآورده می کند که به فکر خارج از چارچوب نیاز دارد و می تواند به رونق هر شغلی کمک کند.