نکات مهم درباره تولید محتوای مفید

ناب دیزاین وبلاگ 01 اکتبر 2022
نکات مهم درباره تولید محتوای مفید

نکات مهمی که تولیدکنندگان محتوا باید در مورد به روزرسانی محتوای مفید گوگل بدانند

موتور جستجوی گوگل همیشه بر روی دستیابی بهتر افراد به اطلاعات مفید کار می کند. برای این منظور، آنچه را که «به‌ روزرسانی محتوای مفید» نامیده می شود راه‌اندازی شده است که بخشی از پروژه گسترده‌تر است تا اطمینان حاصل شود که مردم محتوای اصلی‌تر و مفیدتری را که توسط افراد برای استفاده سایرین نوشته شده است، در نتایج جستجو می‌بینند. در ادامه در مورد به روز رسانی و مواردی که تولید کنندگان محتوا باید در نظر بگیرند آورده شده است.

به روزرسانی محتوای مفید گوگل

روی محتوای با اولویت مفید بودن برای افراد تمرکز کنید

هدف به ‌روزرسانی محتوای مفید، پاداش بهتر به محتوایی است که بازدیدکنندگان احساس می‌کنند تجربه رضایت ‌بخشی داشته‌اند، در حالی که محتوایی که انتظارات بازدیدکننده را برآورده نمی‌کند، عملکرد خوبی نخواهد داشت.

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که محتوای جدید شما با به روز رسانی جدید گوگل سازگار خواهد بود؟ با پیروی کردن از توصیه ها و دستورالعمل های طولانی مدت گوگل برای ایجاد محتوا برای عموم مردم، نه برای موتورهای جستجو می توانید به این مهم دست یابید. تولیدکنندگان محتوای با اولویت مفید بودن برای افراد، ابتدا بر ایجاد محتوای رضایت‌ بخش تمرکز می ‌کنند، در حالی که از بهترین شیوه ‌های سئو سایت برای ایجاد ارزش بیشتر برای جستجوگران استفاده می ‌کنند. پاسخ مثبت به سؤالات زیر به این معنی است که احتمالاً در مسیر درستی با رویکرد محتوای با اولویت مفید بودن برای افراد هستید:

 • آیا مخاطبان موجود یا مورد نظری برای کسب و کار یا سایت خود دارید که محتوای شما برایشان مفید باشد؟
 • آیا محتوای شما به وضوح نشانگر یک دانش و تخصص خاص است (به عنوان مثال، تخصص ناشی از استفاده واقعی از یک محصول یا خدمات، یا بازدید از یک مکان)؟
 • آیا سایت شما هدف یا تمرکز اصلی دارد؟
 • پس از مطالعه محتوای شما، آیا کسی احساس می کند که به اندازه کافی در مورد یک موضوع یاد گرفته است تا به هدف خود دست یابد؟
 • آیا کسی که محتوای شما را می خواند احساس می کند تجربه رضایت بخشی داشته است؟
 • آیا راهنمایی گوگل را برای به‌ روزرسانی‌ های اصلی و بررسی محصول در نظر می‌ گیرید؟

محتوای با اولویت مفید بودن

از تولید محتوا برای موتورهای جستجو خودداری کنید

توصیه ما در مورد داشتن رویکرد محتوای مفید برای افراد، پیروی از بهترین شیوه های سئو، مانند مواردی که در راهنمای سئوی خود گوگل آمده است را بی اعتبار نمی کند. سئو زمانی یک فعالیت مفید است که برای محتوای مفید برای افراد اعمال شود. با این حال، محتوایی که عمدتاً برای ترافیک موتورهای جستجو ایجاد می‌شود، به شدت با محتوایی که جستجوگران آن را رضایت‌ بخش نمی‌دانند، مرتبط است.

چگونه از اتخاذ رویکرد تولید محتوا برای موتور جستجو اجتناب می کنید؟ پاسخ مثبت به برخی یا همه سؤالات یک علامت هشدار دهنده است که باید نحوه تولید محتوا را در سایت خود مجدداً ارزیابی کنید:

 • آیا محتوا در وهله اول برای جذب افراد از موتورهای جستجو تولید شده است به جای آنکه برای افراد مفید باشد؟
 • آیا محتوای زیادی در مورد موضوعات مختلف تولید می کنید به این امید که برخی از آنها در نتایج جستجو عملکرد خوبی داشته باشند؟
 • آیا از اتوماسیون گسترده برای تولید محتوا در بسیاری از موضوعات استفاده می کنید؟
 • آیا شما عمدتاً گفته های دیگران را بدون آنکه ارزش خاصی به آن اضافه نمایید جمع بندی می کنید؟
 • آیا صرفاً به این دلیل درباره چیزهایی می نویسید که به نظر مرسوم می رسند و نه به این دلیل که مخاطبان شما به آن نیاز دارند؟
 • آیا محتوای شما به خوانندگان این احساس را القا می کند که برای دریافت اطلاعات بهتر از منابع دیگر نیاز به جستجوی مجدد دارند؟
 • آیا برای تعداد کلمات خاصی می نویسید زیرا شنیده اید یا خوانده اید که Google تعداد کلمات ترجیحی دارد؟
 • آیا تصمیم گرفتید بدون تخصص واقعی وارد برخی از حوزه های خاص شوید، صرفا به دلیل اینکه ترافیک جستجوی بیشتری دریافت کنید؟
 • آیا محتوای شما به سؤالی پاسخ می ‌دهد که واقعاً پاسخی برای آن ممکن نیست، مثلاً زمان ارائه شدن یک محصول و یا شروع نمایش یک برنامه تلویزیونی که هنوز تایید نشده را اعلام می کند ؟

نحوه تولید محتوای مفید

نحوه عملکرد به‌ روزرسانی محتوای مفید

این به روز رسانی به زودی شروع خواهد شد. در صفحه به‌ روزرسانی‌ های رتبه ‌بندی گوگل زمان دقیق شروع به روز رسانی و زمانی که به طور کامل منتشر شد، که ممکن است تا دو هفته طول بکشد، اطلاع رسانی خواهد شد. این به روز رسانی سیگنال جدیدی را در سراسر سایت معرفی می کند که در میان بسیاری از سیگنال های دیگر برای رتبه بندی صفحات وب در نظر گرفته خواهد شد. سیستم‌ های گوگل به ‌طور خودکار محتوایی را شناسایی می‌ کنند که به نظر می ‌رسد ارزش کمی دارد و یا به ‌طور خاص برای کسانی که جستجو می‌کنند مفید نخواهد بود.

هر محتوایی (نه فقط محتوای غیر مفید ) در سایت‌هایی که به طور کلی دارای مقادیر نسبتاً بالایی از محتوای غیر مفید هستند، با فرض اینکه محتوای دیگری در جای دیگری از وب وجود داشته باشد که بهتر است نمایش داده شود، شانس کمتری برای نمایش در نتایج جستجو خواهد داشت. به همین دلیل، حذف محتوای غیر مفید می تواند به رتبه بندی محتوای دیگر شما کمک کند.

سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که اگر یک سایت محتوای غیر مفید را حذف کند چقدر طول می کشد تا عملکرد بهتری داشته باشد؟ سایت‌هایی که با این به ‌روزرسانی شناسایی می‌ شوند ممکن است سیگنال اعمال شده روی آنها را در طی چند ماه بیابند. طبقه‌ بندی‌ کننده ما برای این به‌ روزرسانی به ‌طور مداوم اجرا می ‌شود و به آن اجازه می‌ دهد تا سایت‌ های تازه راه‌اندازی شده و سایت‌های موجود را نظارت کند. از آنجایی که مشخص می کند محتوای غیر مفید در درازمدت برنگشته است، طبقه بندی دیگر اعمال نخواهد شد.

این فرآیند طبقه‌ بندی ‌کننده با استفاده از یک مدل یادگیری ماشینی کاملاً خودکار است. این به روز رسانی یک سیگنال جدید و یکی از سیگنال‌ هایی است که گوگل برای رتبه ‌بندی محتوا ارزیابی می ‌کند.

این بدان معناست که برخی از محتوای مفید برای افراد در سایت‌ هایی که به‌ عنوان محتوای غیر مفید طبقه‌ بندی می‌ شوند، همچنان می‌ توانند رتبه خوبی داشته باشند، اگر سیگنال‌ های دیگری وجود داشته باشد که آن محتوای را مفید و مرتبط با یک جستجو تشخیص می‌دهد. سیگنال نیز وزن دارد. سایت ‌هایی که محتوای غیرمفید زیادی دارند ممکن است تأثیر قوی ‌تری داشته باشند. در هر صورت، برای بهترین موفقیت، مطمئن شوید که محتوای غیر مفید را حذف کرده اید و همچنین از تمام دستورالعمل های گوگل پیروی می کنید.

این به ‌روزرسانی برای شروع، جستجوهای انگلیسی در سطح جهانی را تحت تأثیر قرار می‌ دهد و در آینده به زبان ‌های دیگر گسترش خواهد یافت. در ماه‌ های آینده، گوگل همچنین به اصلاح نحوه تشخیص محتوای غیر مفید توسط طبقه ‌بندی‌ کننده ادامه خواهد داد و به سایت هایی که محتوای مفید برای افراد منتشر می کنند پاداش بیشتری خواهد داد.