15 راه برای جلوگیری از مجازات های گوگل

ناب دیزاین وبلاگ 12 ژوئن 2021
15 راه برای جلوگیری از مجازات های گوگل

امروزه صاحبان مشاغل و مدیران سایت می دانند که رتبه بندی گوگل بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و برای موفقیت در یک کسب و کار کاملاً ضروری می باشد. بنابراین ، جریمه ای از طرف گوگل که رتبه بندی جستجوی شما را کاهش می دهد ، می تواند میزان بازدید ارگانیک شما را تا حد زیادی کاهش دهد ، بنابراین بر کسب و کار و مارک تجاری شما تأثیر می گذارد.

بخاطر داشته باشید ، گوگل تبعیض قائل نیست. مهم نیست شرکت شما چقدر بزرگ ، موفق یا جاافتاده باشد ، اگر حواستان به الگوریتم های جستجوی گوگل نباشد به احتمال زیاد توسط گوگل جریمه خواهید شد و رتبه وب سایت شما با افت چشمگیری مواجه خواهد شد. به عنوان مثال سایت ebay یک بار به طور سنگینی توسط گوگل جریمه شد و بخش زیادی از ترافیک خود را از دست داد و یا حتی سایت Bing با حذف کامل از نتایج جستجوی گوگل جریمه شد. نتیجه این کار گوگل از دست رفتن گسترده بازدید از نتایج جستجوی گوگل به صفحات Bing بود. گوگل همیشه گفته است که در نتایج جستجوی خود اجازه نمایش نتایج جستجوی سایر موتورهای جستجو را نمی دهد.

با جریمه شدن و از دست دادن ترافیک جستجو ، پول در جیب رقبا نگذارید. به سادگی این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید و از این 15 اشتباه که باعث جریمه گوگل و پایین آمدن رتبه جستجوی شما می شود ، خودداری کنید.

جلوگیری از پنالتی گوگل

1. از خرید لینک خودداری کنید

خرید لینک تقریباً همیشه از طرف گوگل مورد مجازات قرار می گیرد. اگر گرفتار شدید از غول موتور جستجو انتظار هیچ رحمتی را نداشته باشید. مطمئناً ، شرکت هایی که لینک می فروشند ممکن است به هر نحوی سعی در جذب شما کنند و اصطلاحات پر زرق و برق زیادی به کار ببرند ، اما به آن ها اعتماد نکنید. اگر مجبور باشید بک لینک های پولی بخرید ، سرانجام گرفتار خواهید شد. هرگز گفته های آن ها را مبنی بر غیر قابل شناسایی بودن لینک هایشان را باور نکنید.

2. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

تمام متخصصان سئو بر این باورند که پر کردن کلمات کلیدی یکی از مهمترین موارد منفی است که این روزها نمی توانید انجام دهید. گوگل بیش از یک دهه است که به طور فعال وب سایت هایی را که این مورد را رعایت نمی کنند، مجازات می کند. با این حال ، بروزرسانی الگوریتم BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) گوگل ثابت کرده است که این غول موتور جستجو اکنون می تواند محتوا را به خوبی درک کند اما نه در حد یک انسان. این به روزرسانی در محور درک زبان طبیعی متمرکز شده بود. بنابراین موتورهای جستجو این توانایی را دارند تا نوشته هایی را که به طور طبیعی تولید نشده اند را تشخیص دهند. با نوشتن محتوا به طور طبیعی ، مانند آنچه در زندگی واقعی صحبت می کنید ، از مجازات گوگل خودداری کنید و استفاده از کلمه کلیدی خود را در حدود 2-3٪ نگه دارید این یک قانون استاندارد است.

جلوگیری از پنالتی گوگل

3. داشتن عمق محتوای کم

همانطور که در بالا ذکر شد ، جدیدترین به روزرسانی گوگل ، BERT ، اکنون می تواند محتوای سایت را مشابه یا بهتر از بشر به دست آورد و درک کند. این به روزرسانی هنوز روی همه وب سایت ها تأثیرگذار نیست ، اما گوگل BERT را راه اندازی می کند تا صفحات بیشتری را به صورت قطره ای تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین ، استفاده از محتوای عمیق می تواند از مجازات وب سایت شما توسط گوگل جلوگیری کند. یک راه عالی برای جلوگیری از این امر حفظ یک وبلاگ مرتبط با صنعت با محتوای کاملاً مکتوب است که عمیق نیز باشد.

4. محتوای غیر منحصر به فرد یا نقض کپی رایت

گوگل این نوع محتوا را “محتوای تکراری” می نامد و به صورت جدی با آن برخورد می کند. این مسئله شامل دو چیز جداگانه است. اولاً ، صفحه هایی را که حاوی محتوای یکسان در چندین صفحه دارند به طور کامل از ایندکس شدن آن ها جلوگیری می کند ، به این معنی که حتی نمایش داده نمی شوند. دوم ، شما می توانید به دلیل ارسال مطالب خود در چندین مکان مجازات شوید ، مانند یک وبلاگ مهمان با محتوایی که به سادگی از وب سایت خود کپی کرده باشید.

جلوگیری از پنالتی گوگل

5. استفاده از تبلیغاتی که بازدیدکنندگان را به زحمت بیاندازد و یا حجم زیادی داشته باشد

دقیقاً به همین دلیل است که گوگل الگوریتم منحصر به فرد خود را برای علامت گذاری صفحات و وب سایت هایی که بیش از حد مملو از تبلیغات هستند یا صفحاتی که بازدیدکنندگان سایت را ناامید می کنند اضافه کرده و آنها را وادار به غربال کردن تمام این تبلیغات می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورند. وب سایت هایی که گوگل آنها را “بسیار سنگین” می نامد. به زبان ساده ، این بدان معناست که گوگل صفحاتی را که در قسمت بالای آنها محتوای بیش از حد زیادی وجود دارد جریمه می کند و باعث می شود کاربران بیش از حد احساس فشار کنند و احتمال خروج از سایت و در پی آن افزایش نرخ پرش وجود دارد.

6. محتوا را هرگز مخفی نکنید

گوگل به طور پیش فرض روی شفافیت متمرکز است. وقتی محتوا را مخفی می کنید و سعی می کنید کاربران را برای رتبه بندی بالاتر سایت خود “فریب” دهید خود را در معرض مجازات موتورهای جستجو قرار می دهید. بسیاری از کارشناسان سئو که از تغییرات الگوریتم های گوگل اطلاع ندارند، کارهایی مانند متن متناسب با رنگ پس زمینه صفحه را انجام می دهند. گرچه ممکن است فکر کنند این به رتبه بندی آنها کمک می کند اما بدون شک منجر به پنالتی می شود. تا جایی که می توانید با گوگل شفاف باشید و این امر فقط با محتوا با کیفیت بالا امکان پذیر است.

7. نشان دهید یک کسب و کار معتبر و قانونی هستید

گوگل می خواهد بالاترین کیفیت تجربه استفاده را برای جستجوگرانی که از آن به عنوان موتور جستجوی ترجیحی خود استفاده می کنند ، فراهم کند. این موتور جستجوی عظیم می خواهد اطمینان حاصل کند که جستجوگران تجربه استفاده خوبی به دست می آورند و می خواهد اطمینان حاصل کند که لیست آنها دقیقاً با آنچه جستجوگران به دنبال آن هستند مرتبط است. بنابراین ، گوگل تمایل دارد از وب سایت هایی با تجربه کاربری بی نظیر، با کیفیت و عالی استفاده کند. با بهینه سازی سایت خود می توانید رتبه وب سایت خود را افزایش داده و همچنین شانس دریافت مجازات سایت را کاهش دهید.

8. در ساخت لینک صفحات خود دقت کنید

اگر می خواهید از جریمه شدن سایت یا صفحات خاص خود جلوگیری کنید ، لینک های واضح ، مختصر و نوشته شده برای کاربر ایجاد کنید. اگرچه درج کلمات کلیدی یا عبارات خاص مشکلی نیست ، اما لینک شما باید متناسب با محتوا باشد و برای جذب ترافیک نوشته نشده و برای رتبه بندی موتور جستجو نوشته شود.

9. ارسال هرزنامه به سایر وب سایت ها

روش دیگر برای جلوگیری از مجازات های گوگل ، انجام ندادن چیزی است که از آن به عنوان ” لینک هرزنامه ” یاد می شود. این روشی است که بسیاری از آژانس ها از آن استفاده می کردند یا افرادی که در یک شرکت بدون اطلاع دقیق از سئو سایت هستند ، بخشی از استراتژی آنها است. این زمانی است که افراد به سادگی پیوندی را به صورت دستی یا با یک بستر خودکار به سایت خود اضافه می کنند و این اعتقاد را دارند که به سئو کمک می کند. مردم از دیدن این پیوندهای هرزنامه متنفر هستند و بنابراین توسط گوگل علامت گذاری می شوند و وب سایت مقصد لینک های هرزنامه جریمه می شود.

10. عدم مشاهده یک وب سایت هک شده

مسئله هک شدن مهمتر از هر زمان دیگری است ، و حتی بچه ها در فکر این هستند که چگونه سیستم مدیریت محتوای وب سایت شما را برای اضافه کردن محتوای مخرب ، هرزنامه و پیوندها ، هک کنند. وقتی ربات های عنکبوتی گوگل متوجه می شوند سایتی هک شده است ، آنها اعلانی در کنار نتایج هک شده قرار می دهند که نشانگر یک سایت هک شده با اخطار “این سایت هک شده است” می باشد که ممکن است مجازات به مراتب بدتری نسبت به موارد گفته شده قبلی در پی داشته باشد.

11. پنهان کاری

منظور از پنهان کاری هنگامی است که وب سایت ها و صفحات سعی می کنند گوگل را با استفاده از سئو کلاه سیاه فریب دهند. آنها این کار را با نمایش سایت متفاوت به جستجوگران واقعی با چیزی که برای گوگل نمایش می دهند، انجام می دهند. این کار با استفاده از لینک های تغییر مسیر موذیانه انجام می شود. گوگل وب سایت هایی را که این کار را انجام می دهند مجازات خواهد کرد زیرا غول جستجو می خواهد اطمینان حاصل کند که کاربران با کلیک بر روی پیوند مربوطه به نتایج دلخواه دست می یابند نه اینکه به یک وب سایت با اطلاعات غیر مرتبط هدایت شوند.

12. بدون پیوندهای خروجی

پیوندهای خروجی مهم است تا نشان دهد شما یک کسب و کار معتبر هستید و نمی ترسید بازدیدکنندگان سایت را با سایر سایت ها و مشاغل معتبر مرتبط کنید. درج پیوندهای با کیفیت به وب سایت های دارای اوتوریتی بالا بسیار مهم است تا یک وب سایت اسپم به شمار نیایید و مجازات شوید. ممکن است مایل نباشید بازدیدکنندگان از صفحات سطح بالای شما خارج شوند ، اما مکان عالی برای قرار دادن این پیوندهای خروجی در وبلاگ شما است.

13. بررسی نکردن پیوندهای ورودی مضر

هنگامی که یک وب سایت به عنوان مضر گذاری گذاری می شود ، مانند سایت های هرزنامه و سایت هایی که دارای پیوندهای متنی مشکوک به سایت شما هستند ، یک پیوند ورودی ایجاد می کند. با توجه به اینکه گوگل این پیوند را در این وب سایت بی کیفیت پیدا کرده است ، شروع به جستجوی مشکوک وب سایت شما می کند. اطمینان حاصل کنید که همه سایتهای شخص ثالث را با نظارت به آنها با استفاده از Google Search Console ، یا استفاده از سرویس نظارت شخص ثالث ، بر روی کلیه پیوندهایی که از آنجا خارج می شوند ، کنترل می کنید. اگر مطمئن نیستید که پیوند ورودی هرزنامه است ، می توانید از یک ابزار شخص ثالث برای بررسی آنچه که به عنوان (Spam Score) خوانده می شود مانند Moz Link Explorer یا SEMRush استفاده کنید.

14. از استفاده مکرر از متن لینک خودداری کنید

استفاده بیش از حد از متن لینک یا عدم توزیع مناسب آن می تواند باعث از بین رفتن رتبه وب سایت شما شود. استفاده بیش از حد از متن لینک یکی از متداول ترین مواردی است که گوگل به دلیل آن مجازات می کند. برای جلوگیری از پنالتی نیاز به دقت و توجه دارید. به زبان ساده ، متن لینک متن واقعی است که می توانید با کلیک بر روی آن به صفحه یا وب سایت دیگری منتقل شوید. گوگل می خواهد همه پیوندها طبیعی باشد و افراد را به سمت اطلاعاتی که می خواهند سوق دهد.

15. همیشه آدرس فیزیکی خود را در سرتاسر وب سایت خود بگنجانید

موقعیت مکانی کسب و کار شما (با فرض داشتن چنین امکانی) به شما کمک می کند تا از مجازات جلوگیری کنید و غیرقانونی شناخته نشوید زیرا نشان می دهد معتبر و قابل اعتماد هستید. این مستقیماً به نحوه رتبه بندی سایت ها و صفحات توسط گوگل مربوط می شود. با فرض اینکه هر سه مورد (نام، آدرس و شماره تلفن) را دارید ، می خواهید آن ها را در سرتاسر سایت خود قرار دهید. با نشان دادن سایتی که می توان به آن اعتماد کرد ، این باعث می شود سایت شما جریمه نشود.

چگونه بدانیم وب سایت ما پنالتی شده است یا خیر؟

گوگل از الگوریتم های متعدد و همچنین حسابرسی هایی که به صورت دستی انجام می شود برای شناسایی مشکلات یا تخلفات در وب سایت ها و صفحاتی که سزاوار مجازات هستند ، استفاده می کند. مدیر وب سایت باید مرتباً بررسی کند تا ببیند آیا قبلاً مجازات شده اید یا خیر. روند کار فوق العاده ساده است. ابتدا وارد Google Search Console شوید ، ابزاری کاملاً رایگان ، برای بررسی مجازات های دستی، سپس پیام های خود را بررسی کنید که آیا اخطار مجازات جدیدی دارید یا خیر. مکان دیگری که می توانید نگاه کنید زیر پیوند Manual Actions است که در نوار سمت چپ موجود است.

نتیجه گیری: از مجازات گوگل به آسانی جلوگیری کنید

گوگل ماهانه صدها هزار مجازات صادر می کند. می توان از بسیاری از این موارد جلوگیری کرد. به یاد داشته باشید ، مجازات های گوگل کاملاً قابل اجتناب است. این کار به آسانی درک اساسی از قوانینی است که منجر به مجازات می شود و جلوگیری از آنها با رعایت این قوانین امکان پذیر است. می توانید از Google Search Console برای نظارت بر رتبه بندی سایت خود برای برخی کلمات کلیدی و عبارات استفاده کنید. سپس می توانید برای جلوگیری از مجازات جستجو ، مشکلات موجود را برطرف کنید.