7 روش خلاقانه برای استفاده از هندسه در طراحی وب

ناب دیزاین وبلاگ 04 مه 2021
7 روش خلاقانه برای استفاده از هندسه در طراحی وب

اشکال هندسی پایه و اساس هر شکلی است که می توانید در اطراف خود ببینید. آنها در همه جا وجود دارند و در زمینه طراحی برای ایجاد طرحهای اساسی برای پیشرفت سطوح به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. برای استفاده از آنها در طراحی هایتان نیازی نیست که یک متخصص هندسه باشید. شما می توانید از آن خطوط و اشکال به آسانی یک شاهکار بسازید. اشکال اولیه هندسی دایره ، مثلث ، خطوط ، مربع ، مستطیل و شش ضلعی است و همه آنها فقط اشکال ساده ای هستند که برای استفاده در طراحی های خلاقانه در دسترس ما هستند. روشهای بی شماری برای استفاده از هندسه در هر طرحی وجود دارد که آن را منحصر به فرد و خیره کننده کند. و این همیشه به طراح و دیدگاه او در مورد طراحی بستگی دارد. از اشکال هندسی ، خطوط و فضاها می توان برای بهبود قابلیت استفاده از یک وب سایت استفاده کرد. در اینجا 7 راهی وجود دارد که می توانید هندسه را به صورت خلاقانه در طراحی وب استفاده کنید.

شما می توانید کارهای زیادی را در زمینه هندسه در یک وب سایت انجام دهید که به راحتی محتوای شما را پیدا کرده و همچنین باعث جذابیت بیشتری شود.

امروز ، ما می خواهیم چند روش خلاقانه برای استفاده از هندسه در طراحی وب را بررسی کنیم. ما چند نمونه از سایتهای از پیش ساخته شده BeTheme و وب سایتهای زنده را به شما نشان خواهیم داد که نحوه انجام این کار را نشان می دهد.

1. بخشهای خود را بر روی یک مورب برش دهید تا بازدید کنندگان به طور طبیعی “به پایین” صفحه بیایند .

امروزه بسیاری از وب سایت ها با بلوک های مستطیلی ساخته شده اند ، یکی بر روی دیگری. با این حال ، با برش بخشهای کلیدی سایت خود در یک مورب و در مقابل خط افقی مورد انتظار ، بازدیدکنندگان ممکن است تمایل بیشتری برای حرکت به سمت پایین در یک صفحه احساس کنند.بخشی از این امر به دلیل شیب رو به پایین است ،

Stripe یکی از این نمونه وب سایت هاست که از این تقسیم مورب در طراحی خود استفاده می کند . خط تقسیم به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا با نگاهی اجمالی به آنچه در بخش بعدی قرار دارد ، حرکات بیشتر و قابل انتظاری را ، ایجاد کنند.

هندسه در طراحی وب سایت

2. از اشکالی استفاده کنید که تصمیم گیری را ساده می کند

وقتی در انتخاب آنلاین انتخاب های زیادی پیش روی ما قرار می گیرند تصمیم گیری مطمئناً برای ما سخت می شود . اگرچه داشتن گزینه ها ی زیاد عالی به نظر می رسد ، اما همیشه تحقیق و مقایسه محصولات یا خدمات کاملاً طاقت فرسا می باشد .

وقتی وب سایتی می سازید که چیزی را می فروشد ، چرا مقداری از فشار را از روی بازدیدکنندگان خود بر نداریم؟

شما می توانید از اشکال هندسی قابل تشخیص برای خریداران احتمالی استفاده کنید:

برنامه هایی که بیشترین ارزش را دارند

محصولاتی که بیشترین محبوبیت را در بین سایر خریداران دارند

گزینه هایی که ویژگی های خاصی دارند (مانند سازگار با محیط زیست)

به عنوان مثال Sephora از تعدادی مهر و موم مدور برای جلب توجه بازدیدکنندگان به موارد خاص استفاده می کند که در آن حلقه های سبز و حلقه های قرمز هر کدام به چیز خاصی اشاره می کنند و کاربر و یا مشتری به راحتی از روی اشکال نیاز خود را تشخیص داده و اقدام به خرید می کند.

هندسه در طراحی وب سایت

3. از اشکالی استفاده کنید که پنجره ای به نام تجاری شما باز می کند

مصرف کنندگان امروز خواهان شفافیت برندها هستند. در حالی که کلمات موجود در سایت شما به این امر کمک می کنند ، تصاویری که نشان می دهید نیز می توانند کمک کننده باشند .

به جای اینکه به مسیر معمول افزودن تصاویر در بالای پس زمینه وب سایت خود بروید ، چرا آنها را طوری طراحی نکنید که به نظر برسد شما یک پنجره به دنیای نام تجاری خود ایجاد کرده اید؟

برای تراشیدن این “پنجره ها” می توانید از اشکال هندسی استفاده کنید و به بازدیدکنندگان خود اجازه دهید چیزی یا شخصی را ببینند که به آنها کمک می کند تا با مارک و برند مورد نظر به خوبی ارتباط برقرار کنند مانند :

هندسه در طراحی وب سایت

که در آن دایره ای حاوی تصویری است که می تواند مانند یک ویدیو عمل کرده و بر مخاطب خود تاثیر بگذارد .همانطور که میبینید این تصویر فاقد فیلتر است ، که باعث ایجاد احساس باز و شفاف تری نسبت به بازدیدکنندگان می شود.

4. برای جلب توجه مردم از تصاویر حاوی شکل های هندسی استفاده کنید

شما می توانید کارهای دیگری با متن و تصاویر خود انجام دهید. می توانید تصاویری را انتخاب کنید که حاوی شکل ها و خطوط هندسی خاص خود باشند.

بازدیدکنندگان ممکن است به طور واضح متوجه هندسه نشوند و اشکالی ندارد. مواردی مانند خطوط و تیرهای عمودی بلند به طور ناخودآگاه توجه آنها را به صفحه معطوف می کنند.

در اینجا مثالی از هتل Hyatt Place در دلاور آورده شده است:

هندسه در طراحی وب سایت

ترازبندی عکس قطعاً تعمدی بوده و کاربران از سمت چپ صفحه شروع می کنند سپس متوقف می شوند تا متن را بخوانند و سپس نگاهی به سمت راست می اندازند ، و در آخر به سمت پایین هدایت می شوند .

BeFarm یک سایت از پیش ساخته شده است که کار مشابهی را انجام می دهد:

هندسه در طراحی وب سایت

ردیف های موجود در تصویر چشم افراد را به سمت محصولات توضیح دهنده جلب می کند.

5- با استفاده از صفحات مختلف ، احساس زنده بودن مطالب خود را بیشتر کنید

هنگام طراحی وب سایت برای فعالیت ها و تجربیات خود ، احتمالاً یک طراحی مسطح به درستی آنچه را می فروشید منتقل نمی کند.

با قرار دادن اشیا key کلیدی در صفحه های مختلف و ایجاد احساس 3 بعدی به طراحی ، سایت شما احساس هیجان انگیزتر و ماجراجویانه تری  به کاربر می دهد که به نوبه خود باعث افزایش تعامل می شود.

فقط در استفاده بیش از حد از این تکنیک دقت کنید. بهتر است به جای تلاش برای ایجاد بنر سه بعدی یا سایت ، روی یک عنصر تمرکز کنید. به عنوان مثال ، این کافه جزیره رایان است:

هندسه در طراحی وب سایت

این تابلوی راهنمای چوبی موردی است که به طور معمول در سواحل یافت می شود ، بنابراین اینکه به بازآفرینی فضای ساحلی بصورت آنلاین کمک کند ، انتخاب برجسته ای برای آن به شمار می رود .

6. بازدید کنندگان را با خطوط و فلشهای ایجاد شده از اشکال هدایت کنید

یکی از راه های وادار کردن بازدیدکنندگان برای ادامه حرکت در یک صفحه استفاده از خطوط و فلش های ایجاد شده است. ما قبلاً دیدیم که چگونه چیزی مانند یک تقسیم مورب می تواند این کار را انجام دهد.

اما ترسیم خطوط و پیکان ها خیلی آسان به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ اگر می خواهید آن را کمی مخلوط کنید ، ترکیب شکل های هندسی را برای تشکیل خطوط جهت دار و نوک پیکان در نظر بگیرید.

به عنوان مثال صفحات محصول HURU مملو از این نوع گرافیک ها است:.

هندسه در طراحی وب سایت

در این مثال ، دسته ای از مثلث ها گرد هم می آیند و یک پیکان تشکیل می دهند که به یکی از ویژگی های اصلی کوله پشتی اشاره دارد.

7. از روانشناسی اشکال برای الهام بخشیدن به عمل استفاده کنید

این مورد آخر در مورد استفاده از یک شکل به عنوان نشانه ای جهت دار کمتر کار می کند و بیشتر در مورد استفاده از روانشناسی یک شکل برای متقاعد کردن یک بازدید کننده برای اقدام است.

به عنوان مثال ، معنای متداول ترین شکل های هندسی در اینجا بیان شده است:

مربع – سنت گرایی و تعادل

دایره – هماهنگی ، بی نهایت و محافظت

مثلث – ثبات و انرژی

لوزی – همزمانی و هیجان

شش ضلعی – وحدت و قدرت

شکل و معنی مناسب را انتخاب کنید و به راحتی می توانید افراد را ترغیب کنید که گام بعدی را در سایت خود بردارند.

به عنوان مثال وب سایت زیر با این مجموعه زیبا از شش ضلعی شما را با کار های خود آشنا می کند:

هندسه در طراحی وب سایت

این پیام را به مردم ارسال می کند که این یک آژانس طراحی قابل اعتماد است که می تواند از طرف آنها یک وب سایت قدرتمند ایجاد کند.

از طرف دیگر ، BePrint از یک مجموعه حلقه مانند نمودار Venn در پشت مطالب مختلف در صفحه اصلی خود استفاده می کند:

هندسه در طراحی وب سایت

این یک طراحی ظریف و خوبی است که بخشی از آرم را شامل می شود، بنابراین به تقویت نام تجاری نیز کمک می کند. اما زیربنای روانشناختی نیز وجود دارد که برای افرادی که به خدمات چاپ حرفه ای با کیفیت بالا علاقه مند هستند ، می فرستد.

از چه روش های خلاقانه ای در طراحی وب از هندسه استفاده خواهید کرد؟

هندسه در طراحی وب چیزی بیش از قرار دادن اشکال رنگارنگ در بالای فضای سفید است. اگر هنگام طراحی با آنها ، هدف این شکل ها ، خطوط و صفحه ها را در نظر بگیرید ، سایت شما می تواند نقش فعال تری در هدایت بازدیدکنندگان تا نقطه تبدیل داشته باشد.

همانطور که امروز در اینجا مشاهده کرده اید ، بسیاری از سایتهای پیش ساخته BeTheme بسیاری از این کاربردهای خلاقانه را در طراحی خود ادغام کرده اند. بنابراین ، اگر شما علاقه مند به استفاده از این روند هستید ، این موضوع مکان خوبی برای شروع است.

برای پیاده سازی طرح های خود بر روی وب سایت نیاز به آشنایی با زبان های برنامه نویسی وب می باشد که برای این منظور توصیه می کنیم مقاله آشنایی با زبان های برنامه نویسی وب سایت را مطالعه فرمایید.