اصول انتشار محتوا در سایت (جلسه ششم)

ناب دیزاین آموزش 17 مه 2022
اصول انتشار محتوا در سایت (جلسه ششم)

بخش سوم: از بین بردن افسانه انتشار محتوای زیاد

مساله ای که در سئو جالب توجه است این است که شما نیاز به اتشار محتوا زیاد در ماه ندارید با اینکه میزان بازدیدکنندگان بیشتری از گوگل دریافت می کنید. برای مثال در سایت ahrefs تیم تولید محتوا از چهار نفر تشکیل شده که دو نفر به صورت دورکاری کار می کنند و دو نفر به صورت فریلنسر با این تیم همکاری دارند. با بررسی سایت ahrefs متوجه می شویم که فقط دو مقاله در ماه گذشته انتشار داده اند. اما با این حال میزان بازدیدکننده ای که از گوگل دریافت می کنند همچنان در حال افزایش است و دلیل آن این است که هدف خاصی را در تولید محتوا دنبال می کنند و بر روی کلمات کلیدی خاصی تمرکز دارند. این کار باعث می شود تا مطالب شما با آن کلمات کلیدی رتبه خوبی را در گوگل کسب نماید.

در واقع شما درباره کسب و کار خودتان یک مطلب عالی می نویسید که از کلمات کلیدی مد نظرتان در آن به تعداد مناسب استفاده شده باشد. به عنان مثال سایت healthline.com را در سایت ahrefs مورد بررسی قرار می دهیم. در این سایت مطلب “چگونه سریع وزن کم کنیم؟” را برای بررسی انتخاب می کنیم تا ببینیم چقدر توانسته بازدیدکننده جذب نماید. مشاهده می کنیم که این مطلب تا به حال توانسته بیش از 300 هزار بار بازدیدکننده دست یابد. البته این میزان بازدید تخمین زده می شود چون اگر بخواهیم با دقت به این موضوع نگاه کنیم حدود 400 میلین کلمه کلیدی داریم که در سایت مختلف بدان پرداخته شده است و چیزی که در سایت ahrefs نمایش داده شده باید دو سه برابر این مقدار باشد.

به عبارتی ما اگر بخواهیم بر اساس سوابق این سایت موضوع را بررسی کنیم می بینیم که چیزی در حدود 900 کلمه کلیدی دارد که رتبه بندی شده اند. با بررسی کلمه کلیدی “چگونه وزن کم کنیم” برای این سایت کلمات کلیدی مشابه دیگری مانند: چگونه سریع وزن کم کنیم، چگونه وزن خود را سریعا از دست بدهیم و.. را مشاهده می کنیم که باعث می شوند بیش از 300 هزار بازدید کننده از طریق گوگل از این سایت بازدید نمایند. اگر نیم درصد از این بازدیدکنندگان تبدیل به مشتری شوند در ماه میزان زیادی به فروش ما اضافه خواهد شد. البته همانطور که قبلا گفتیم برای این کار نیاز نیست هر ماه مقالات زیادی را منتشر نمایید بلکه بر روی کلمات کلیدی هدف تمرکز نمایید و مطالبی با کیفیت عالی تولید نمایید.

دقت داشته باشید که استفاده از ایفلوئنسرها و دریافت ترافیک وایرال به گونه ای شبیه قمار کردن می باشد. چون ما نمی دانیم دقیقا چند نفر این محتوا را به اشتراک خواهند گذاشت و یا به دوستان خود محصولات ما را معرفی خواهند کرد و م چند مشتری از این طریق به دست می آوریم. اما میزان بازدیدی که از طریق سئو به دست می آوریم یک مساله ی قابل پیش بینی است. در واقع هدف ما این است که از طریق روش های مختلف از جمله سایت ahrefs بتوانیم به اهداف خود دست یابیم. در نهایت هر زمان خواستید محتوای جدیدی تولید نمایید با جستجوی کلمه کلیدی مد نظر در سایت ahrefs می توانید کلمات کلیدی پرکاربرد را پیدا کنید و با استفاده آن ها در مطلب خود به کاربران بیشتری را جذب نمایید.

شرکت طراحی سایت ناب دیزاین با بهره گیری از تیم تولید محتوای خود می تواند هر نوع محتوای مورد نظر شما را در کمترین زمان با بهترین کیفیت برای شما آماده کند. تیم تولید محتوا با اصول سئو آشنایی کامل داشته و با توجه به کلمات کلیدی مورد نظر شما اقدام به تولید محتوای با کیفیت و سئو شده می نماید. شما با خیال آسوده می توانید تولید محتوای سایت خود را به ما بسپارید تا در کمترین زمان به نتایج برتر گوگل راه یابید.