بک لینک و تاثیرات آن بر روی سئو

ناب دیزاین وبلاگ 11 آوریل 2021
بک لینک و تاثیرات آن بر روی سئو

بک لینک چیست؟

بک لینک عبارت است از پیوند یا لینک دادن از یک وب سایت به وب سایت دیگر. این پیوند باید یک پیوند قابل کلیک باشد تا موتورهای جستجو بتوانند آنها را بعنوان بک لینک بشناسند. بک لینک با کیفیت بالا مهمترین عامل تعیین کننده ای است که به وب سایت شما کمک می کند رتبه خود را در نتایج موتور جستجو افزایش دهد. علاوه بر این ، این بک لینک ها باید در سایت هایی با محتوای مرتبط باشند. علاوه بر این ، این سایت ها باید سایت های معتبری باشند که در موقعیت های بالایی قرار دارند. هرچه تعداد بک لینک با کیفیت بالا از سایت های مختلف بیشتر باشد ، رتبه شما بالاتر است .

اهمیت بک لینک

بک لینک هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران نهایی مهم است. برای موتورهای جستجو ، به آنها کمک می کند تا میزان معتبر بودن و مرتبط بودن سایت شما را در موضوعی که برای آن رتبه بندی می کنید ، تعیین کنند.

اگر بسیاری از سایت ها به یک صفحه وب یا وب سایت مشابه پیوند دارند ، موتورهای جستجو می توانند محتوای قابل پیوند را تفسیر کنند و بنابراین در (Search Engine Results Pages) SERP صفحه نتایج موتور جستجو نیز دارای رتبه بالاتری هستند. برای سالهای متمادی ، تعداد بک لینک ها نشانگر محبوبیت یک صفحه بود. اما امروزه الگوریتم هایی (مانند بروزرسانی پنگوئن گوگل) برای کمک به سایر عوامل رتبه بندی ایجاد شده اند. صفحات در جستجوی گوگل بیشتر براساس کیفیت پیوندهایی که از سایتهای خارجی دریافت می کنند و کمتر بر اساس مقدار آن پیوندها ، رتبه بندی می شوند. علاوه بر این ، نقل شده است که Google بیش از 200 فاکتور مختلف رتبه بندی را برای ارزیابی محل نمایش یک صفحه وب در نتایج جستجو استفاده می کند.

همچنین ، بک لینک برای کاربر نهایی از اهمیت زیادی برخوردار است ، بطوریکه بک لینک جستجوگران را با اطلاعاتی متصل می کند که مشابه آنچه در مورد همان موضوع روی منابع دیگر نوشته می شود ، است. نمونه ای از این موارد هنگامی اتفاق می افتد که کاربر نهایی در حال خواندن صفحه ای است که در آن بحث شده است “چگونه هزینه های مراقبت از کودکان زنان را از کار خارج می کند.” هنگامی که به پایین پیمایش می کنند ، ممکن است یک لینک وب سایت با مطالعه “چگونه افزایش هزینه های مراقبت از کودک در 25 سال گذشته بر اشتغال زنان تأثیرگذار است” را مشاهده کنند. در این حالت ، یک بک لینک نقاط اتصال را برای اطلاعاتی که ممکن است جستجوگر علاقه مند به کلیک کردن آنها باشد ایجاد می کند.

این پیوند به عنوان یک پیوند با متن توصیفی شناخته می شود که به عنوان متن لنگر شناخته می شود. این متفاوت از متن اطراف به نظر می رسد ، نشان می دهد که اگر جستجوگر بخواهد پیوند وب سایت را دنبال کند اطلاعات بیشتری فراتر از آنچه در صفحه ظاهر می شود وجود دارد. این پیوند خارجی یک تجربه خوب ایجاد می کند زیرا در صورت نیاز کاربر را مستقیماً به اطلاعات اضافی مطلوب منتقل می کند.

چرا بک لینک؟

شناخت / قرار گرفتن در معرض نام تجاری

وقتی افراد در حال خواندن محتوا به صورت آنلاین هستند ، ابتدا پیوندها را مشاهده می کنند. اگر آنها ببینند که وب سایت شما در طول یک مقاله بارها و بارها ذکر شده است ، نام تجاری شما به طور خودکار در ذهن شخص با آن موضوع مقاله مرتبط می شود. روشی که موتورهای جستجو پیوندهای سایت شما را تشخیص می دهند و نشان می دهند سایت شما دارای اطلاعات مفیدی است ، مصرف کنندگان نیز این را می بینند و این نشان دهنده علاقه آنها به نام تجاری شما است.

روابط جدید

داشتن تعداد زیادی بک لینک می تواند شما را به یافتن دوستان جدید ، هدایت و برقراری ارتباط با مصرف کنندگان تبدیل کند. وقتی کسی یک پست خوب را می خواند و می بیند که یک بک لینک به منبع اشاره دارد ، این احتمال وجود دارد که بر روی پیوند کلیک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد اینکه این مقاله از چه کسی و از کجا بوده است ، بیاندازد. اگر آن شخص واقعاً از پست شما لذت برده باشد ، ممکن است شما را در شبکه های اجتماعی دنبال کند. یک لینک ساده می تواند بدون کمک به رتبه بندی موتور جستجو ، مشتری ها را به وب سایت شما بیاورد.

ترویج

بک لینک راهی برای تبلیغ وب سایت یا محصولات شما از طریق اظهار نظر در سایت های معتبر و به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی است. اگر صفحاتی که می خواهید رتبه بندی کنید محتوای ضعیف / اساسی دارند ، تلاش برای رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو به مشکل خواهد خورد.

مراجعه به ترافیک

حتی اگر بیشتر ترافیک از طریق موتورهای جستجو حاصل شود ، برخی از آنها از طریق مراجعه به سایت ها حاصل می شوند. ترافیک مراجعه به این معنی است که افراد روی پیوندهای موجود در محتوا کلیک می کنند و به محتوای پیوند داده شده منتقل می شوند. بیشتر اوقات ، ترافیک مراجعه به صورت هدفمند است و نرخ پرش کمی دارد.

رتبه بندی ارگانیک

نتایج جستجوی ارگانیک نتایجی است که دارای کلمات کلیدی مرتبط با اصطلاح اصلی جستجو است. در مقابل نتایج غیر ارگانیک که تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک هستند. لینک دهی مجدد به رتبه بندی موتور جستجو کمک می کند. اگر پست شما از وب سایت های دیگر لینک دریافت می کند ، در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت.

اشتباهات رایج در مورد بک لینک :

پیوندهای ورودی هنوز اهمیت خود را از دست نداده اند اگر پیوند ورودی گرفته شده ، از وب سایت مرتبطی باشد و یک سری اصول آن رعایت شده باشد هم چنان یکی از قدرتمند ترین اقدامات برای سئوی سایت است.

بک لینک No Follow نیز ارزش دارند بک لینک No Follow که به صورت قرار دادن نظرات در پست های وب سایت های دیگران، درج مطالب در فروم ها و … ایجاد می شود برخلاف تصور برخی افراد در سئو وب سایت تاثیر خواهند داشت که مکملی در کنار بک لینک Do Follow خواهد بود.

تنها Do Follow اثرگذار نیست  قرار دادن بک لینک های Do Follow به تنهایی و بدون قرار دادن لینک No Follow شاید حتی برای سئو سایت مضر هم باشد بنابر این قرار دادن بک لینک های Do Follow را در کنار No Follow در فرایند انجام سئو سایت خود قرار دهید.

انواع لینک ها:

داخلی

پیوندهای داخلی پیوندهایی هستند که به صفحات دیگر در همان وب سایت اشاره دارند. اگر می خواهید کاربر از یک صفحه به صفحه دیگری در وب سایت شما پیمایش کند ، مهم است که لینک های داخل عناوین ، وبلاگ ، خدمات یا هر صفحه را وارد کنید.

خارجی

بک لینک خارجی پیوندهایی است که به کاربر اجازه می دهد از یک وب سایت به وب سایت دیگری پیمایش کند. پیوندهای خارجی اهمیت بیشتری نسبت به داخلی دارند که به ربات های موتور جستجو کمک می کنند تا رتبه وب سایت شما را در نتایج موتور جستجو افزایش دهند.

نحوه ساخت بک لینک

لینک دهی به دلیل اهمیت رتبه بندی موتور جستجو باید یکی از اولویت های اصلی سئو وب سایت شما باشد.

ارسال

مقالاتی حاوی کلمات کلیدی معروف را که مربوط به وب سایت / شرکت / محصول شما است بنویسید. اگر نمی دانید که تحقیقات کلمات کلیدی خود را برای سایت خود از کجا شروع کنید ، این ابزار کلمات کلیدی می تواند به شما در یافتن آنچه می خواهید کمک کند.

اظهار نظر

ارسال نظر در مورد سایر مقالات که مربوط به وب سایت یا محصول شما هستند می تواند مفید باشد. هنگام شروع نظر ، حتماً به وب سایت / محصولی که مربوط به آن مقاله است مراجعه کنید. شما هرگز نمی دانید چه کسی قصد دارد در مورد سایت شما مقاله بنویسد یا به شما بک لینک بدهد.

ردیابی

مهم است که پیوندهای پیوندی خود را پیگیری کنید تا بدانید که کدام وب سایت ها به شما لینک می دهند. می توانید یک صفحه گسترده اکسل ایجاد کنید و تاریخ ، وب سایت ها ، اطلاعات تماس و نظرات را پیگیری کنید.

ابزارهای بک لینک

در اینجا چند ابزار بازگشت لینک برای کمک به شما در شروع کار و نظارت بر پیوندهای خود و همچنین رقبا وجود دارد.

Linkbird

Pitchbox

Monitorbacklinks

Linkody

در نهایت ، استراتژی شما برای تولید بک لینک با کیفیت باید حول تولید محتوای با کیفیت بالا در وب سایت شما باشد. وقتی این کار را انجام می دهید ، سایر وب سایت ها و مشاغل تمایل بیشتری برای پیوند دادن به محتوای شما هنگام دریافت مطالب دارند. اولین راه برای تشویق مردم برای پیوند دادن به محتوای شما استفاده از تصاویر اصلی است. مردم دوست دارند تصاویر را در پست های وبلاگ خود قرار دهند.

ایجاد بک لینک می تواند زمان بر باشد اما ارزشمند است. به دلیل اهمیت رتبه بندی موتور جستجو ، این باید یکی از اولویت های اصلی شما برای سئو سایت شما باشد. امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا بک لینک ها را بهتر بشناسید ، تأثیر آنها در رتبه بندی موتور جستجو و اینکه چرا باید روی ایجاد بک لینک تمرکز کنید.