10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت

ناب دیزاین وبلاگ 25 آوریل 2021
10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت

بر کسی پوشیده نیست که وب سایت ستون فقرات هر کسب و کاری است. اگر می خواهید تجارت شما در این دوره COVID – 19 موفقیت آمیز باشد ، باید وب سایتی کاملاً مناسب داشته باشید. زیرا ، به دلیل فاصله اجتماعی بوجود آمده در اثر شرایط کرونایی ، مشتریان بیشتر در جستجوی اطلاعات از طریق وب سایت شرکتها هستند.

یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند به شما کمک کند تا تجارت خود را توسعه دهید، یک طراحی بی عیب و نقص تأثیر زیادی بر مشتریان شما ایجاد می کند و آنها را وادار به انجام اقدامات مورد نظر می کند. با این حال ، اشتباهات رایج در طراحی وب می تواند به سرعت تلاش شما را از بین ببرد. پس آیا می دانید چه کاری را نباید انجام داد؟

در این مقاله از ناب دیزاین ما 10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت را شرح داده ایم که به بسیاری از مشاغل آسیب می رساند.

طراحی وب سایت چیست و چرا مهم است؟

قبل از اینکه این اشتباهات رایج در طراحی وب سایت را به طور مفصل شرح دهیم ، درک اینکه طراحی وب چیست بسیار مهم است. طراحی وب فرآیندی از استراتژی تکرار شونده ، ایده پردازی و ارائه اطلاعات و عملکرد کلی کسب و کار در یک طرح زیبا و جذاب است.

مولفه های بصری مانند محتوای متن ، تصاویر ، فیلم ها ، رنگ ها ، قلم ها ، عناصر و اشکال مختلف مانند دکمه ها ، فرم ها ، آیکون ها ، همه و همه جزو طراحی وب ما محسوب می شوند.

عملکرد طراحی شامل سرعت وب سایت ، پیمایش ، انیمیشن ، تجربه کاربر ، تعامل با کاربر ، معماری کلی فناوری سایت ، سئو ، مرورگر متقابل ، کراس پلت فرم ، سازگاری طراحی بین دستگاه و پاسخگویی است.

اکنون که ما به طراحی وب و دلیل اهمیت آن پرداختیم ، وقت آن است که اشتباهات رایج در طراحی وب را بدانیم که طراحان و توسعه دهندگان باید در سال 2021 از آن اجتناب کنند.

10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت

10 اشتباه رایج در طراحی وب

1- انتخاب رویکرد طراحی-تفکر قبل از اجرا

یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی وب که اکثر طراحان مرتکب می شوند این است که آنها به اهمیت تفکر طراحی و ترسیم طرح روی کاغذ پی نمی برند. طراحان معمولاً به جای انجام “تحقیقات کاربر” و درک نیازهای کاربر ، تمایل دارند چیزهایی رادر مورد کاربران تصور کنند ،اما این روش درستی برای طراحی وب نیست.

رویکرد تفکر طراحی ، طراحان را قادر می سازد اهداف ، دامنه پروژه ، ایجاد ویژگی های تجاری ، شناخت نیازهای کاربر ، قابلیت های فن آوری ، امکان سنجی راه حل و اثربخشی را شناسایی کنند. همه اینها به طراحان کمک می کند قبل از جستجوی برخی از نرم افزارهای طراحی ، نقاط داده را برای طراحی نقشه سایت و فریم های مناسب جمع کنند.

به یاد داشته باشید – اگر مشتریان خود را درک نکنید ، نمی توانید وب سایت های خوبی برای آنها طراحی کنید. بنابراین تحقیقات درباره کاربران را انجام دهید تا بفهمید مشتریان شما به چه چیزی اهمیت می دهند.

2- اولویت بندی نکردن شبکه ها و ستون ها

همه ما می دانیم که دنیای طراحی وب با سرعتی چشمگیر در حال تغییر است و شما نیز باید با آن تغییر کنید. اما برخی از طراحان همچنان در توسعه طرح ها به روش قدیمی ، یعنی سازماندهی محتوا فقط با استفاده از flexbox ، float ، breakpoints  و غیره محدود هستند و از اهمیت شبکه ها و راهنمایی های CSS در توسعه طراحی های پاسخگو با وب سایت هایی که دارای معماری خوب هستند ، چشم پوشی می کنند. از طرف دیگر ، بسیاری از توسعه دهندگان جوان این باور غلط را دارند که فلکس باکس و شناورها از بین رفته اند. این یک تصور غلط است. شبکه های CSS ، flexbox ، شناورها و نقاط شکست همه از نظر یک طراح وب مهم هستند و استفاده از آن به روش صحیح می تواند به شما در جلوگیری از اشتباهات مربوط به شبکه و ستون در طراحی وب کمک کند.

با استفاده از فناوری های CSS ، طراحان می توانند تجربه کاربر یکپارچه ای را ارائه دهند که در آن محتوا با استفاده از ردیف ها و ستون ها به طور خودکار تقسیم و تراز شود.

10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت

3- نادیده گرفتن استراتژی زیبایی بصری

اشتباه دیگر در طراحی وب که بیشتر طراحان باید از آن اجتناب کنند ، راهبردی نکردن سلسله مراتب بصری محتوا ، از جمله CTA است. با طراحی سلسله مراتب بصری کارآمد ، می توان سفرهای خوب کاربر را ابداع کرد. با استفاده از کلمات ، رنگها ، تصاویر و انیمیشن های جذاب می توان به این مهم دست یافت. فاصله بین این عناصر و اندازه آنها نیز می تواند در پیشبرد تعامل کاربر بسیار مهم باشد. دریافت این اشتباه به معنای تعامل کمتر کاربر است و می تواند به سودآوری کسب و کار شما آسیب برساند.

4- رعایت نکردن رویکرد امنیت در طراحی

اگرچه امنیت وب سایت جنبه وابسته ای به معماری فنی دارد اما تا حدودی به طراحی وب سایت و جستجو های کاربر نیز مربوط می شود. اگر امنیت وب سایت درست از مرحله طراحی اولویت بندی شود ، می توان از بسیاری از خلأهای امنیتی جلوگیری کرد. به عنوان مثال ، قرار دادن داده های مهم تجاری در پشت دیوارهای تأیید اعتبار و پرداخت.

5- بهم ریختن وب با محتوای بسیار زیاد

طراحان می توانند بازدیدکنندگان را با منابع غرق کنند و در نهایت یک وب سایت کاملا آشفته ارائه دهند. اگرچه در اوایل ممکن است موفقیت آمیز باشد و شاید برای حفظ ثبات کاربران آن را نگه دارند ولی این کار کاملاً اشتباه است .

طراحی وب سایت های بدون ساختار و بدون الگو ، گلوگاهی برای رشد است زیرا بعد از گذشت چند صد صفحه ، نگهداری ، توسعه و مقیاس بندی این وب سایت ها دشوار می شود. برای جلوگیری از این مسائل مقیاس پذیری طراحی ، رویکرد طراحی باید از یک استراتژی “تقسیم و تسخیر” استفاده کند.

رابط کلی وب سایت را به صفحات وب مختلف مانند لیست محصولات ، اطلاعات محصول ، نمایه های کاربر ، تعامل کاربر و غیره تقسیم کنید. در مرحله بعد ، هر سازنده رابط صفحه وب را به بلوک ها و اجزای قابل استفاده مجدد تقسیم کنید. هر یک از این مولفه ها باید بر ارائه یک قابلیت تمرکز کند.

6- تصاویر ضعیف طراحی شده یا بی ربط

همه ما می دانیم که تصاویر و گرافیک ها یک قسمت مهم در طراحی وب هستند. اگر تصاویر به خوبی انجام شود ، می تواند پیام را به بازدید کننده منتقل کند. و تصاویر نادرست می توانند خواننده را گیج کنند. بسیاری از مشاغل هنوز توجهی به تصاویر خود ندارند و از تصاویر بی کیفیت و بی ربط استفاده می کنند. این اشتباه را مرتکب نشوید ، زیرا تصاویر بی کیفیت وب سایت شما را پنهان می کنند و بازدید کنندگان شما را خاموش می کنند. تصاویر بی ربط فقط بازدید کنندگان شما را گیج می کند و آنها را وادار می کند که اقدامات مورد نظر را انجام ندهند. همانطور که گفته شد ، شما نباید وب سایت خود را با تصاویر زیادی شلوغ کنید.

10 اشتباه رایج در طراحی وب سایت

7- عدم توجه به طراحی صفحه 404

طراحی وب فقط به توسعه طرح بندی ها و کاوش های کاربر محدود نمی شود. تعریف ویکی پدیا طراحی وب را برای ترکیب محتوا و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) معرفی می کند . از دیدگاه SEO ، می توان به راحتی از چندین اشتباه رایج در طراحی وب سایت جلوگیری کرد.

اولین اشتباه در طراحی وب با اهمیت SEO ، نداشتن یک الگوی اختصاصی برای صفحه 404 است. شما می توانید یک صفحه 404 سفارشی برای دامنه خود داشته باشید تا موارد مرتبطی را به کاربران ارائه دهید ، یا ممکن است از هدایت های 302 یا 301 برای پیوند دادن به صفحه دیگری در وب استفاده کنید. پیوندهای شکسته در یک وب سایت به اعتبار تجاری آسیب می رساند. کاربران احساس می کنند وب سایت کلاهبرداری است .با استفاده از تغییر مسیرهای 302 یا 301 ، این پیوندهای خراب به راحتی قابل کنترل هستند. برای یک وب سایت خارجی با پیوندهای خراب ، باید این پیوندها را به طور مداوم آزمایش ، شناسایی و جایگزین کنید.

8- اشتباهات مربوط در بخش رسانه ای

پخش خودکار فیلم ها با صدا ، بارگذاری وب سایت ها را بسیار کند می کند. اغلب بهتر است که ویدیوها را به صورت خودکار پخش نکنید و منتظر فعالیت کاربر باشید تا پخش چنین فیلم هایی را انتخاب کند.

یک اشتباه بزرگ در طراحی وب این است که تصاویر وب سایت خود را بهینه نکنید. تصاویر با اندازه بزرگ بارگذاری وب سایت ها را کند می کند. اگر وب سایت شما آهسته باز شود ، می تواند به تبدیلات شما آسیب جدی برساند. آیا می دانید از هر 4 بازدید کننده وب سایتی را که بارگیری آن بیش از 4 ثانیه طول می کشد رها می کند؟ حتی موتورهای جستجو نیز چنین وب سایت هایی را دوست ندارند. بنابراین ، به عنوان یک طراح ، استفاده از تصاویر واضح و بهینه ترجیح داده می شود.

از چندین سبک قلم در یک صفحه وب استفاده نکنید. عدم حفظ قوام سبک قلم در سراسر صفحه وب یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی وب است.

9- طراحی وب سایت های چند زبانه

 امروزه می توان وب سایت هایی را به چند زبان ساخت و حتی ویژگی های مبتنی بر رابط صوتی را اضافه کرد. اما تعداد زیادی از طراحان و دارندگان وب سایت از این قابلیت های وب استفاده نمی کنند. اگر مشاغلی در کشورهای مختلف مشتری داشته باشد ، برای جلب نظر بهتر مشتریان می تواند وب سایت ها را به زبان مادری توسعه دهد. برای افزایش قابلیت دسترسی ، می توان یک رابط مبتنی بر صدا به وب سایت اضافه کرد. بخش عمده ای از جستجوهای گوگل در تلفن ها مبتنی بر صدا است. کاربران از فناوری صوتی برای رزرو کابین ، هتل و غیره استفاده می کنند. با در نظر گرفتن مشتریانی از کشورهای مختلف ، شاید برایتان جالب باشد که بدانید چگونه وب سایت شما در کشورهای مختلف و قاره ها متفاوت ظاهر شده و کار می کند .

10- عدم استفاده از تجزیه و تحلیل یا آزمایش برای اطمینان از سازگاری با مرورگر متقابل

طراحی ، مانند محتوا ، یک کار خلاقانه است که می تواند به صورت تکراری بهبود یابد. با استفاده از ابزارهای پیشرفته تجزیه و تحلیل ، سرپرست تجزیه و تحلیل وب سایت شما می تواند به شما اطلاعاتی در مورد نحوه پیمایش کاربران وب سایت شما بدهد. همچنین ، تجزیه و تحلیل  آزمایش می تواند به شما در کشف پیوندهای خراب کمک کند. بر اساس ورودی تجزیه و تحلیل ، می توانید به نقایص کاوش کاربر پی ببرید. می توانید مشخص کنید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیاز به پیشرفت دارد ، روی کدام CTA کلیک می شود که باید به روز شود.

پس از اتمام موفقیت آمیز مرحله توسعه ، با در نظر گرفتن تمام مشکلات طراحی وب سایت و اشتباهات طراحی وب  و برای جلوگیری از آن ، می توانیم به مرحله آزمایش برویم. آزمایش یک وب سایت یک مرحله ضروری است.

یکی از رایج ترین اشتباهات در طراحی وب سایت که توسعه دهندگان مرتکب آن می شوند این است که آنها احساس می کنند از آنجا که وب سایت دوباره طراحی شده عملکردی مشابه وب سایت قبلی دارد. اما بسیاری از موارد مانند سازگاری با مرورگر متقابل می توانند به اشتباه پیش بروند. بنابراین ، همیشه وب سایت خود را جهت بهینه سازی و ایجاد بدون اشکال برای مخاطبان خود آزمایش کنید ، در نتیجه از کلیه مشکلات مربوط به طراحی وب سایت جلوگیری می کنید.

نتیجه

یک وب سایت می تواند مهمترین سرمایه کسب و کار شما باشد ، بنابراین برای ایجاد اولین برداشت عالی باید آن را بی عیب و نقص کنید. اما برای انجام این کار ، باید از این اشتباهات طراحی وب جلوگیری کنید.

نگران نباشید ، جلوگیری از این اشتباهات رایج در طراحی وب سایت و همچنین رفع آنها بسیار آسان است. شناسایی آنها سخت ترین مرحله است. اما اکنون که این اشتباهات را می دانید ، می توانید به راحتی آنها را برطرف کنید.