10 ویژگی ضروری یک وب سایت تجاری خوب

ناب دیزاین وبلاگ 18 مه 2021
10 ویژگی ضروری یک وب سایت تجاری خوب

شما برای کسب و کار و سرمایه گذاری جدید خود به یک سایت نیاز دارید. طراحی وب سایت می تواند یک فرآیند طاقت فرسا باشد ، بنابراین ما با چند طراح وب صحبت کرده ایم و آنچه که شما باید در سایت خود داشته باشید و نکاتی که باید رعایت کنید را در اینجا ارائه خواهیم داد .

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک دامنه ایمن و مرتبط با کسب و کار خود تهیه کنید. اطمینان حاصل کنید که این دامنه برای کسب و کار شما منطقی است . وقتی دامنه خود را راه اندازی کردید ، وقت آن است که سایت را بسازید و تصمیمات بزرگی بگیرید. در اینجا 10 مورد مهم و لازم  برای وب سایت شما آورده شده است که اطمینان حاصل خواهد کرد مشتریان شما تجربه مثبتی در سایت شما خواهند داشت و تعامل با نام تجاری شما افزایش پیدا خواهد کرد.

1. یک نقشه راه منطقی

مطمئناً ، یک وب سایت باید از نظر زیبایی مورد پسند باشد ، اما مفید بودن آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. قبل از اینکه حتی سرور را انتخاب کنید یا برچسب HTML را تایپ کنید ، باید نحوه کار وب سایت را ترسیم کنید. این مسئله هم برای تجربه کاربری و هم برای سئو سایت مهم است ، زیرا گوگل هنگام رتبه بندی سایت برای جستجو ، محتوا و ساختار سایت را در نظر می گیرد. بنابراین ، طرحی را برای سایت ترسیم کنید و توسط چند نفر از دوستان آن را اجرا کنید تا از منطقی بودن و شهودی بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر آنها بتوانند منطق  آن را به خوبی درک کنند ، افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند و ربات های گوگل هنگام رتبه بندی نیز آن را به خوبی درک خواهند کرد .

10 ویژگی ضروری یک وب سایت تجاری خوب

2. اطلاعات مهم تجاری

یک طراح به نام جوش فرانکل می گوید: “بزرگترین نقصی که مردم دارند این است که سعی می کنند وب سایتی را که می خواهند بسازند نه لزوماً وب سایتی را که لازم دارند.” برای مثال یک رستوران را در نظر بگیرید، همه مردم موسیقی داخل رستوران را می خواهند ، اما آنها از موارد اساسی مانند منو ، اطلاعات تماس و دستورالعمل ها غافل می شوند.

همه ما دامنه توجه کوتاهی داریم. یک نکته مفید برای انتقال مأموریت شما این است که کسب و کار خود را با چیز دیگری مقایسه کنید ،  همچنین اختصار را هم دست کم نگیرید ، یک یا دو جمله می تواند واقعاً قدرتمند باشد.

بسته به شغل خود ، باید چند چیز در وب سایت خود داشته باشید که در حوزه “اطلاعات” قرار گیرند. ما می دانیم که رستوران ها به منو و لیستی از مکان ها (در حالت ایده آل با راهنما یا نقشه) نیاز دارند ، اما هر صنعت اقلام مورد نیاز خود را دارد. اگر فروشنده هستید ، به تصاویر محصول نیاز دارید (و آنها باید تصاویر خوبی باشند). اگر در صنعت خدمات کار می کنید و شغلی دارید که وابستگی زیادی به خدمات مشتری و مراجعه به آن دارد ، برخی از توصیفات را در سایت خود قرار دهید. به عنوان مثال ، یک برنامه ریز عروسی می تواند تجربه یکی از عروسیهای اخیر خود را در این تجارت بنویسد. یک طراح وب باید کاربران را به کارهای قبلی خود پیوند دهد. سایت خود را طوری تنظیم کنید که اطلاعاتی را ارائه دهد که کاربران احتمالاً به دنبال آن هستند.

3. اطلاعات تماس

نمی توانیم به اندازه کافی تأکید کنیم که مهمترین جزئیات کسب و کار اطلاعات تماس است، به همین دلیل آنها بخش خاص خود را دارند. یک طراح سایت به نام میلز می گوید: “چند بار شما به یک وب سایت مراجعه می کنید و فکر می کنید تماس با این شرکت چقدر سخت است؟ ” او می گوید: یک شماره ، ایمیل ، آدرس و یک فرم تماس باید به راحتی در دسترس و قابل مشاهده باشد. این مسئله تفاوت ایجاد می کند زیرا هیچ چیز ناامیدکننده تر از عدم توانایی در برقراری ارتباط با یک تجارت یا خدمات مورد نیاز وجود ندارد.

وقتی آدرس ایمیل یا شماره تلفنی را در سایت قرار می دهید ، این اطلاعات را به عنوان بخشی از تصویر بارگذاری نکنید. برای برقراری تماس یا باید بر روی شماره یا آدرس کلیک شود یا درست از سایت کپی شود.

به راحتی و به سرعت ایمیل ارسال کنید این روزها اکثر تلفن های هوشمند توانایی انجام “کلیک برای تماس” در وب را دارند ، بنابراین روند کار را تا حد ممکن برای کاربران آسان کنید. حتما مطمئن شوید که به موقع به ایمیل ها پاسخ می دهید. و لطفاً ، یک آدرس ایمیل برای دامنه خود بسازید. استفاده از جیمیل یا بدتر از آن ، آدرس ایمیل AOL  حرفه ای نیست . اگر رابط کاربری جیمیل را دوست دارید ، می توانید از Google Apps برای تنظیم آدرس های ایمیل سفارشی از طریق جیمیل استفاده کنید این برنامه برای حداکثر 10 آدرس ایمیل رایگان است.

4. تعیین کردن اهداف

مطمئن شوید که از نامهای قابل فهم و منطقی برای صفحات مختلف سایت خود استفاده کرده اید و همچنین از قسمت های مختلف مانند تماس با ما ، درباره ما ، سوالات متداول و غیره غافل نشوید. همچنین اهداف خود را روشن و واضح بیان کنید. تعیین کردن اهداف به کاربران کمک می کند سریعتر به خواسته ی خود برسند و دچار سردرگمی نشوند .

فرانکل می گوید: “خود را جای کسانی که به سایت شما می آیند قرار دهید.” “آنها در تلاشند چه کاری انجام دهند؟ در مورد هدف مشتری خود فکر کنید.

10 ویژگی ضروری یک وب سایت تجاری خوب

5. امنیت

اگر هر چیزی را به صورت آنلاین می فروشید ، باید در تأمین امنیت سایت خود با گواهی SSL تلاش کنید. SSL ارتباطات بین شما و مشتری های شما را رمزگذاری می کند (به عنوان مثال شماره کارت اعتباری ، شماره تأمین اجتماعی) ، که ترس آنها از ارائه چنین اطلاعاتی را از بین می برد ، زیرا تعداد زیادی سرقت هویت در وب وجود دارد. VeriSign ، TrustE ، Entrust و GeoTrust گزینه های خوبی برای کاوش هستند.

6. ادغام رسانه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارد و شما باید حضور خود را در آنها و در وب سایت خود ارتقا دهید ، زیرا رسانه های اجتماعی بخش مهمی در بازاریابی تجارت شما هستند. ادغام این سیستم عامل ها در وب سایت شما به تقویت سئو شما کمک می کند ، ردپای کسب و کار شما در وب اجتماعی را بهبود می بخشد.

آیا حفظ حضور در این همه شبکه اجتماعی ارزش دارد؟ بله – تا زمانی که محتوای خود را واقعاً حفظ کنید ، نام تجاری خود را سرآمد نگه داشته و کاربران را درگیر خود خواهید کرد. میلز می گوید: “رسانه های اجتماعی به این زودی ها ما را ترک نخواهند کرد و ارزش آن را دارند که به موقع  روی آنها سرمایه گذاری شود  و مطمئناً شبکه های اجتماعی تفاوت ایجاد خواهند کرد .”

7. نسخه آماده موبایل

تلفن های هوشمند و تبلت ها میزان فزاینده ای از ترافیک وب را هدایت می کنند و تعداد آنها رو به رشد است. اندی چو ، مدیر Bing برای موبایل ، می گوید 70٪ از کارها در عرض یک ساعت در سایت های تلفن همراه اتفاق می افتد ، به این معنی که افراد اغلب با قصد مرور وب به دنبال انجام کاری ، خریدن چیزی یا رفتن به جایی هستند. چو می گوید اگر کسی با تلفن هوشمند خود به دنبال رستوران بگردد ، احتمال دارد ظرف یک ساعت در آن رستوران غذا بخورد. بنابراین وب سایت شما بهتر است در دستگاه های گوشی قابل خواندن باشد.

فرانکل با اشاره به لپ تاپ ها ، تبلت ها و تلفن های هوشمند که همه اندازه صفحه نمایش های مختلف دارند ، می گوید: “تا دو سال پیش ، طراحی برای وب به معنای طراحی برای رایانه بود ، اکنون به معنای طراحی برای هر چیزی با اتصال به اینترنت است.” بنابراین ، چگونه می توانید آن را انجام دهید؟ طراحی تعاملی.

10 ویژگی ضروری یک وب سایت تجاری خوب

8. سوالات متداول

مردم سوالات زیادی دارند. همانطور که نگرانی های مشتریان را می شنوید و از طریق ایمیل بازخورد می گیرید ، سوالات متداول را در یک لیست جمع آوری کنید و پاسخ های واضح و روشن ارائه دهید.

9. میزبانی خوب

به گفته ی میلز: “شما به سایت خود در یک ارائه دهنده جریان اصلی نیاز دارید و هر ماه برای داشتن کمک فنی چندین دلار هزینه دارید.”

نداشتن میزبانی خوب از بسیاری جهات می تواند برای شما هزینه داشته باشد. یک سایت کند ناامید کننده است ، سایتی که بارگیری نشود ناخوشایند است و هر دو باعث از دست رفتن مشتری می شوند. فراتر از آزار دادن کاربران و افزایش نرخ جستجوی شما ، میزبانی نامناسب نیز می تواند در رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد ، زیرا بسیاری از الگوریتم های موتور جستجو سرعت بارگذاری صفحه وب را تشخیص می دهند.

10. ویژگی هایی که شما نیازی ندارید

قدرت سادگی را دست کم نگیرید. با خیال راحت از این موارد در وب سایت خود چشم پوشی کنید:

  • موسیقی
  • فلش
  • هر چیزی که به صورت خودکار پخش شود ، خواه موسیقی باشد یا فیلم. فرانکل می گوید: “این کاری نیست که شما بخواهید با کسی انجام دهید.”
  • اطلاعات و رسانه های اضافی فقط باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحه می شود.