12 نکته برای تولید محتوای بهتر

ناب دیزاین وبلاگ 18 آوریل 2021
12 نکته برای تولید محتوای بهتر

ما به عنوان بازاریاب محتوا ، نیاز به تولید مداوم مطالب جدید داریم تا نتایج مطلوب برای رسیدن به هدف را مشاهده کنیم. میزان محتوای مورد نیاز شما به نیازهای شغلی ، صنعت و سایر عوامل بستگی دارد – اما مطالعه ای که اخیراً انجام شده نشان می دهد 60 درصد بازاریابان حداقل یک محتوای روزانه ایجاد می کنند.

الگوریتم گوگل محتوای با کیفیت بالا را به نمایش می گذارد که بیانگر تخصص ، معتبر بودن ، قابل اعتماد بودن وب سایت مورد نظر می باشد ، بنابراین زمان آن فرا رسیده است که مهارت های نوشتن را تمرین کنید. همانطور که گفته شد ، تولید این کالیبر محتوا مطمئناً به زمان ، انرژی و برنامه عملی درست نیاز دارد.

شما باید علاوه بر تولید محتوای مناسب برای سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو، ارزشی فراتر را به مشتریان خود ارائه دهید و کاری کنید که آنها دوباره به سایتتان بازگردند. زیرا یک محتوای عالی، تاثیر چشمگیری در دیجیتال مارکتینگ، جذب و رضایت کاربر، ایجاد تجربه ای موفق برای کاربران و وفادار ساختن آنها دارد. پس در استراتژی سئو، محتوا را در بالاترین اولویت بگذارید.

در این پست ، ما 12 نکته را ذکر می کنیم که به شما کمک می کنند محتوای بهتری برای دستیابی به رتبه بندی کلمات کلیدی و اهداف ترافیک خود بنویسید .

عنوان مناسب را انتخاب کنید

برای موفقیت ، محتوای شما باید یک هدف داشته باشد. مسلما مهمترین قطعه پازل انتخاب هدف و عنوان اصلی کلمه کلیدی است.

 1. اختصاص یک هدف کلیدی

اغلب افراد اشتباه می فهمند که کلمات کلیدی چه هستند و چرا اهمیت دارند.کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که مردم هنگام جستجوی آنلاین اطلاعات از آن استفاده می کنند. بنابراین شما می توانید به کلمات کلیدی به عنوان کلماتی که مردم زمانی که آنها به دنبال شما هستند استفاده می کنند ، نگاه کنید.

با استفاده از ابزارهایی مانند AdWords Keyword Planner یا SEMRush مجموعه اهداف کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود را شناسایی کنید. اگرچه هدف قرار دادن کلمات کلیدی “اصلی” که شرکت شما چه کاری را انجام می دهد مهم است، اما بخاطر داشته باشید که کلمات کلیدی دم بلند به ویژه برای بالای صفحه مناسب هستند.

 1. 2. یک عنوان با محوریت کلیدواژه ایجاد کنید

وقتی کلمه کلیدی مناسب را شناسایی کردید ، به نتایج جستجو نگاهی بیندازید – این کار باید نوع عناوین و عناصری را برای آن محتوای خاص تعیین کند.

بگذارید بگوییم شما کلمه کلیدی “بازاریابی محتوای B2 B چیست” را هدف قرار داده اید. نگاهی گذرا به نتایج جستجو نشان می دهد جعبه پاسخ گوگل برای این سوالات وجود دارد. با دانستن این موضوع ، من عنوان خود را متناسب با عنوان “بازاریابی محتوای B2B”  تنظیم می کنم .

همچنین می توانید برای تصحیح بیشتر مباحث محتوا ، به ابزارهایی مانند تحلیلگر عنوان CoSchedule نگاهی بیندازید. این ابزار بر اساس طول ، نوع عنوان و میزان کلمات غیرمعمول ، قدرت و احساسی مورد استفاده به موضوع شما امتیاز می دهد که قطعاً می تواند کمک کند تا مبحث شما از “خوب” به “بسیار عالی تبدیل شود و در اینترنت به اشتراک گذاشته شود” (البته تضمینی نیست).

بخاطر داشته باشید که عنوان شما یک عامل رتبه بندی است ، بنابراین عنوانی را ایجاد کنید که هدف کلمات کلیدی را به روشی طبیعی ارجاع دهد.

 1. 3. متن را از کلمات کلیدی پر نکنید

حتی اگر هدف شما فقط کلمات کلیدی است ، این کار را نکنیدو به موقع و درست از آن استفاده کنید. آی تی. گوگل هوشمند است و برای شناسایی رتبه بندی پست شما دیگر به 50 یا حتی 5 عنوان کلمه کلیدی نیاز ندارد – از سرنخ های زمینه استفاده می کند تا بفهمد چه محتوایی برای درخواست جستجو مرتبط است.

بنابراین ، به طور طبیعی بنویسید و بگذارید کلمات جریان پیدا کنند.

 1. مخاطبان خود را بشناسید

بدون تصوری از اینکه مخاطب هدف شما کیست، تمام محتوایی که تولید می کنید بیهوده خواهد بود. قبل از اینکه آنچه را که می خواهید بگویید و چگونه می خواهید آن را بگویید، باید بدانید که با چه کسی صحبت می کنید. معرفی و تعیین مخاطبان هدف شما می تواند توسط تیم بازاریابی و فروش شما انجام گیرد.

اگر بدانید با چه کسی صحبت می کنید نوشتن مقاله بسیار آسان تر است. بنابراین ، قبل از شروع به نوشتن ، در نظر بگیرید که مخاطبان شما چه کسانی هستند ، و تمام اطالاعات لازم از گروه مخاطبان خود داشته باشید زیرا دانستن این اطلاعات  به شما در نحوه نوشتن محتوا و تجزیه و تحلیل آن کمک فراوانی خواهد کرد .

 1. 5. شخص اول و دوم را در نظر بگیرید

استفاده از نفر اول یا دوم می تواند راهبردی باشد ، البته ، این به دستورالعمل های تجاری یا مشتری شما بستگی دارد ، اما گاهی اوقات ، مخاطب قرار دادن مستقیم خوانندگان می تواند نظر شما را به طور موثرتری جلب کند و هر آنچه در ذهن دارید را بتوانید بیان کنید و تاثیر آن را ببینید .

 1. 6. از صدای منفعل خودداری کنید

متن را واضح ، مختصر و با ارزش بنویسید و همین سبک نوشتن را حفظ کنید..بعضی وقت ها چیزی را می نویسید که با آن زیاد اشنایی ندارید ، در اینجا منفعل بودن در مقابل فعال بودن در نوشتن تاثیر جدی بر خوانایی و تاثیر در نتیجه سئو دارد . همیشه سعی کنید محتوای شما واضح قوی و معتبر باشد.

 1. 7. بر روی تعامل با کاربر و رفتار آن ها تمرکز کنید

معیارهای تعامل و رفتار کاربر (اشتراک اجتماعی ، حضور در سایت و غیره) در توانایی محتوای شما در رتبه بندی نقش اساسی دارد . بنابراین ، مطمئن شوید که به طور واضح رفتار کاربران ، نظرات آن ها و بازدید و عکس العمل آن ها را به خوبی در نظر گرفته اید و متناسب با آن خدمات ارائه دهید .

 1. 8. مطالب زیاد را با استفاده از عنوان بشکنید

هیچ کس نمی خواهد یک پست 1000 کلمه ای بخواند که دیواری از متن است. مطالب خود را با زیرعنوان هایی که نکات اصلی مقاله را برجسته می کنند ، بشکنید.

این نه تنها خوانایی را بهبود می بخشد ، بلکه محتوای شما و تعیین میزان ارتباط / رتبه بندی را برای Google آسان می کند.

به عنوان یک قانون کلی ، شما باید هر 150-300 کلمه یک عنوان فرعی داشته باشید. در هر عنوان فرعی به 5-7 کلمه پایبند باشید ، و در صورت امکان ، هدف کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی مرتبط با معنا را برای به حداکثر رساندن دید عالی برطرف کنید.

 1. 9. مستقیم به اصل مطلب بروید

اگر مطالب شما دقیقاً اشاره به اصل مطلب داشته باشد ، محتوای شما بهتر خوانده خواهد شد (و احتمالاً عملکرد بهتری نیز خواهد داشت). تا آنجا که ممکن است ، از جملات کوتاه و مختصر استفاده کنید و از کلمات پر کننده ای که فقط نکات کلیدی شما را تضعیف و دفن می کنند خودداری کنید – مطمئن باشید خوانندگان شما از شما تشکر می کنند.

 1. 10. تحقیقات خود را انجام دهید

برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشید ، محتوای شما باید برای خوانندگان ارزشمند باشد. تحقیقات گسترده اطمینان حاصل می کند که قطعه شما دارای اعتبار و اطلاعات مفیدی است.

نگاهی به محتوای مرتبط از طریق وب سایت های شخص ثالث یا حتی سایت خود بیاندازید و از آن برای ساخت مقاله خود استفاده کنید.

 1. 11. استفاده مجدد از محتوای موجود

با بسته بندی مجدد محتوای موجود در قالب های مختلف ، محتوای خود را مقیاس بندی کنید. برای یک مشتری ، ما اخیراً بر اساس مجموعه ای از پست های موفقیت آمیز وبلاگ که چند سال قبل نوشتیم ، یک پک جدید ایجاد کردیم.

با دادن زندگی جدید به این محتوا ، ما توانستیم از تلاش های نسل پیشین حمایت کنیم و دید بیشتری ایجاد کنیم – بدون این که برای تولید یک دارایی عمیق معمولاً زمان لازم باشد.

 1. 12. محتوای موجود را تازه کنید

همچنین ، اطمینان حاصل کنید که به طور منظم محتوای موجود را به روز می کنید . اگر پستی دارید که اخیراً از نظر رتبه بندی یا بازدید کاهش یافته است ، نگاهی بیندازید و ببینید آیا می توانید محتوای جدید اضافه کنید ، پیوندهای خراب را تعمیر کنید یا برچسب گذاری صفحه را تنظیم کنید.

در بعضی موارد ، با اضافه کردن یک یا دو پاراگراف و / یا تنظیم عنوان یک پست قدیمی می توانید بدون نیاز به تهیه یک مقاله کاملا جدید ، نتایج مورد نظر را بدست آورید.

 

خلاصه

نوشتن محتوای مناسب و سئو شده یکی از مهمترین بخش های فرایند سئو داخلی محسوب می گردد. هدف شما ارائه محتوای مورد نظر کاربران و موتورهای جستجو است. طبق بیانیه گوگل شما می بایست چیزی را به کاربران عرضه کنید که به دنبال آن هستند.

قبل از انتشار هر محتوا می بایست از کلمات کلیدی مناسب و به تعداد لازم اطمینان حاصل کنید. بعد از آن به زیبا سازی محتوا پرداخته و خوانایی آن را برای کاربران بهبود ببخشید. سپس تا آنجا که می توانید آن را در دیدگان کاربران زیادی قرار دهید. در انتها توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید تولید محتوای بهتری برای سایت خود داشته باشید مقاله استراتژی تولید محتوا برای وب سایت را نیز مطالعه فرمایید.